sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Prezydent Konrad Fijołek spotkaniem z mieszkańcami zaczął przygotowania do drugiej tury wyborów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na osiedlu Tysiąclecia, w towarzystwie społeczników, członków rady osiedla, oraz radnych miejskich z ugrupowań Rozwój Rzeszowa i Koalicja Obywatelska, prezydent Konrad Fijołek rozpoczął kolejny etap kampanii prezydenckiej. Głównym elementem strategii będzie bezpośredni kontakt z mieszkańcami, poprzez spotkania na różnych osiedlach.

  Dzisiaj rozpoczynamy symbolicznie drugą część kampanii. Wczoraj mieliśmy czas na podsumowania i podziękowania za oddane głosy i wsparcie. Dzisiaj spotykamy się w większym gronie, ponieważ witamy nowo wybranych radnych zarówno z Koalicji Obywatelskiej, jak i z Rozwoju Rzeszowa, ponieważ jesteśmy razem. Jednakże towarzyszy nam również nowa radna sejmiku wojewódzkiego, a wcześniej wiceprezydent Rzeszowa – dyrektor oddziału KOWR, Jolanta Kaźmierczak, powiedział Konrad Fijołek.

  Chcemy ogłosić mieszkańcom Rzeszowa, że druga część kampanii będzie poświęcona na rozmowy z nimi, przeprowadzane na osiedlach. Chcemy dowiedzieć się, czego potrzebują, co już zostało zrealizowane, ale przede wszystkim chcemy wysłuchać mieszkańców, dowiedzieć się, czego jeszcze brakuje lub co jest niezbędne. Rozpoczynamy od osiedla Tysiąclecia.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Jolanta Kaźmierczak, nowa radna sejmiku wojewódzkiego i dyrektor oddziału KOWR, powiedziała: „Mój czas pracy w ratuszu na stanowisku wiceprezydenta to okres owocnej i skutecznej współpracy z prezydentem Konradem Fijołkiem. Razem udało nam się wiele dobrego osiągnąć, w tym przeniesienie sądu okręgowego i budowa na Dołowej, a także realizacja wszystkich programów ekologicznych: Czyste Powietrze, Ciepłe Mieszkanie, Stop Smog. Wspólnie dokonaliśmy wielu pozytywnych zmian.

  Nowa radna podkreślała, że wraz z prezydentem Konradem Fijołkiem udało im się uporządkować grunty oraz pozyskać wiele terenów przeznaczonych pod zieleń. „Jako radna będę dążyła do pozyskiwania funduszy dla Rzeszowa i wspierała prezydenta w zdobywaniu środków zewnętrznych. Kiedyś był pomijany, ale teraz, razem z prezydentem, będziemy współpracować w tym zakresie,” powiedziała Jolanta Kaźmierczak.

  Radny miejski Bogusław Sak omawiał potrzeby osiedla Tysiąclecia i podziękował za rozwiązanie problemu działkowców, który pojawił się w związku z budową Wisłokostrady i rozbiórką mostu Załęskiego. „Zgłosiłem prezydentowi potrzebę uruchomienia komunikacji autobusowej dla działkowiczów,” powiedział Sak. „Od jutra autobus będzie kursował dla nich.

  Zachęcał do poparcia dla naszego prezydenta, który ma największe szanse na zdobycie funduszy unijnych,” apelował. Z kolei Wiesław Ziemiński, radny miejski z Platformy Obywatelskiej, wspominał o doskonałej współpracy z prezydentem w trakcie poprzedniej kadencji Rady Miasta Rzeszowa. „Jeśli poprzemy Konrada, nie zostaniemy zawiedzeni, wszystkie rozpoczęte inwestycje zostaną ukończone, a wiem, że będą także kolejne. Proszę o poparcie dla prezydenta na drugą kadencję, dodał Ziemiński.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com