niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Jutro, w godzinach południowych, w siedzibie Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się Dzień Dziennikarza!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Koło Naukowe „Klub Dziennikarzy Studenckich” Uniwersytetu Rzeszowskiego serdecznie zaprasza na wydarzenie pod nazwą „Dzień Dziennikarza 2024”. Jednym z celów imprezy, jest promocja szczególnie tych akademickich mediów. A podczas tego eventu zaprezentuje się magazyn, „Nowy Akapit”, telewizja StudentURa oraz Akademickie Radio Feniks.fm. Oczywiście święto dziennikarstwa, ma zachęcić szczególnie przyszłych kandydatów na studia, którzy zastanawiają się nad wyborem swojej przyszłej ścieżki kształcenia, nad decyzją o miejscu podjęcia studiów na uczelni wyższej, szczególnie na Uniwersytecie Rzeszowskim. Także na „uniwersyteckie święto dziennikarstwa” zaproszone są osoby, które pragną kształcić się także na tym kierunku oraz działać w wyżej wymienionych przedsięwzięciach, będąc już studentem tej uczelni.

  A podczas całego spotkania, studenci opowiedzą wszystkim wnikliwie o tym, jak pisze się na przykład materiały do gazety. A oprócz teorii, będzie też i zorganizowana praktyka. Dowiemy się, jakie są gatunki dziennikarskie oraz w ogóle, o tym kierunku. Wydarzenie to odbędzie się już jutro, 10 kwietnia, w godzinach od 10 do 14, w dużej auli budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Tadeusza Rejtana 16c w Rzeszowie.

  A oprócz studentów, głos zabiorą również profesorowie. Swój wykład na temat kryzysu dziennikarstwa poprowadzi dr Jarosław Kinal z Kolegium Nauk Humanistycznych.

  Również ciekawą częścią tego dnia będą wywiady z lokalnymi dziennikarzami. Zostanie przeprowadzona rozmowa z redaktorem Polskiego Radia Rzeszów – Adamem Głaczyńskim oraz dyskusja z udziałem redaktora TVP3 Rzeszów – Adama Bieniasa i redaktora Polskiego Radia Rzeszów – Łukasza Wacławka.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com