piątek, 21 czerwca, 2024
+

  Podkarpaccy politycy PiS sprzeciwiają się wprowadzeniem podwyżek

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek 16 maja w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem posłów na Sejm RP Prawa i Sprawiedliwości Ewy Leniart, Teresy Pamuły i Tadeusza Chrzana. Konferencja dotyczyła zainicjowania na Podkarpaciu zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „STOP PODWYŻKOM”, który ma na celu utrzymanie obecnych cen prądu i gazu.

  W środę 15 maja Sejm RP przyjął projekt ustawy, mający zapewnić pewne wsparcie dla odbiorców indywidualnych w związku z planowanym wzrostem cen energii elektrycznej i gazu po 1 lipca 2024 roku. Niestety, projekt ten obejmuje jedynie niewielką część gospodarstw domowych, co oznacza, że tylko około 3 miliony z nich mogą liczyć na wsparcie w związku ze wzrostem cen. Politycy Prawa i Sprawiedliwości skierowali pytania do rządzącą jakie są powody tak ograniczonego wsparcia dla Polaków, pozostały bez odpowiedzi. Również projekt ustawy, przygotowany przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, mający na celu udzielenie wsparcia wszystkim obywatelom, nie spotkał się z reakcją.

  W związku z tym posłowie PiS postanowili powołać specjalny komitet #StopPodwyżkom, aby zbierać podpisy od obywateli w celu uruchomienia tarczy osłaniającej wszystkich, niezależnie od ich dochodu. Każde gospodarstwo domowe po 1 lipca odczuje skutki wzrostu cen gazu i energii elektrycznej, a ten wzrost będzie znaczący, sięgając nawet 30-40%.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com