środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Wydarzenie „Tanecznym krokiem przez Europę” zrzeszyło dzieci i młodzież. Obchodzono na Rynku ważne dla Polski i Rzeszowa rocznice

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ubiegły piątek 17 maja, w Rzeszowie uroczyście obchodzono ważne dla naszego kraju rocznice – 20 lat przynależenia Polski do Unii Europejskiej oraz 670-lecie lokacji miasta Rzeszowa. Obchody te, na Rynku zgromadziły wiele osób, szczególnie dzieci, które uczęszczają do rzeszowskich szkół. Trzymały one w rękach polskie oraz unijne flagi. Na wydarzenie, pod nazwą „Tanecznym krokiem przez Europę” zapraszali Wojewoda Podkarpacka Teresa Kubas-Hul, Podkarpacka Kurator Oświaty – Dorota Nowak-Maluchnik, a także Prezydent Miasta Rzeszowa – Konrad Fijołek, którzy także pojawili się tego dnia na tych obchodach.

  Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:30. Rzeszowski Rynek był pełen barw flag związanych z tymi dwoma rocznicami, a dodatkowo na scenę zaproszono laureatów konkursu plastycznego, który nosił nazwę „Pocztówka Urodzinowa dla Rzeszowa” i wręczono im nagrody. Anna Ahapova, uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej numer 17 w Rzeszowie zajęła w nim pierwsze miejsce. Z kolei z tej samej szkoły, Daria Rożek otrzymała wyróżnienie.

  Konkurs ogłosił Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa, jakiś czas temu. Chodziło w nim o to, by zaprojektować pocztówkę urodzinową, która nawiązywała do 670-lecia istnienia Miasta Rzeszowa. Prace konkursowe mogły być wykonane dowolną techniką w formacie pocztówki. Prace plastyczne można było zgłaszać od 12 lutego do prawie końca marca, tego roku, w Rzeszowie. Najlepsze prace, zostały ocenione przez specjalną komisję, a wszyscy laureaci konkursu otrzymali zeszłego piątku nagrody, także w postaci dyplomów dla każdej wyróżnionej osoby.  

  Ale wydarzenie to także składało się z występów artystycznych. Uczniowie rzeszowskich szkół zaprezentowali swoje artystyczne talenty, grając, tańcząc oraz śpiewając na najwyższym poziomie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com