środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  XI Dycha Głogowska ulicami Głogowa Małopolskiego już w najbliższą niedzielę 19 maja

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W najbliższą niedzielę, 19 maja, ulicami Gminy Głogów Małopolski przebiegną uczestnicy XI Dychy Głogowskiej. Jak co roku, zarówno start, jak i meta biegu będą zlokalizowane przy ul. Parkowej 15 w Głogowie Małopolskim, obok Referatu Ośrodka Sportu i Rekreacji. Imprezę oficjalnie otworzy burmistrz Głogowa Małopolskiego, Tomasz Skoczylas, który da sygnał do rozpoczęcia biegu.

  Trasa XI Dychy Głogowskiej pozostała bez zmian. Jest wymagająca, ale za to urokliwa. Tworzy zamkniętą pętlę z wyraźnie zaznaczonymi pionowymi słupkami co 1 km. W miarę możliwości pogodowych – będą również oznaczenia poziome. W połowie trasy na uczestników czekać będzie punkt żywieniowy. Bieg odbywać się będzie przy ograniczonym ruchu. Na wszystkich kluczowych zakrętach i rozwidleniach trasę zabezpieczać będą wolontariusze – wyjaśnia organizator, Andrzej Zwierzchowski.

  fot. UMiG w Głogowie Młp.

  Drodzy Mieszkańcy! Wszyscy wiemy, jak ważny dla naszego zdrowia i sprawności jest ruch. Dotyczy to nas wszystkich – od najmłodszych, przez młodzież, po seniorów. Powszechnie wiadomo również, że dzieci uczą się od nas nie przez słuchanie, a przez przykład, jaki sami dajemy. Dlatego postanowiłem, że sam również wystartuję w tegorocznej edycji biegu, do czego zachęcam również Państwa i mam nadzieję, że widzimy się już w niedzielę!

  Tomasz Skoczylas, burmistrz Głogowa Małopolskiego

  Harmonogram wydarzenia prezentuje się następująco:


  17:00 – Biegi przedszkolaków

  17:40- start marszu Nordic Walking na 5km

  17:55 – oficjalne otwarcie XI Dychy Głogowskiej

  18:00 – start biegu głównego na 10km

  19:00 -19:15 – oficjalna dekoracja zwycięzców

  19:30 – zakończenie imprezy

  Organizatorami wydarzenia są: Gmina Głogów Małopolski, LKS Głogovia Głogów Małopolski, Biegunka Team oraz Referat OSiR. Koordynatorem zawodów jest Andrzej Zwierzchowski.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com