środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Zapraszamy w czerwcu na Dni Tyczyna. To kilkudniowe święto, podczas którego gwiazdą będzie zespół IRA!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Tegoroczne Dni Tyczyna zapowiadają się wyjątkowo barwnie i różnorodnie. Już od 2 czerwca mieszkańcy oraz goście naszej gminy będą mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach, które zadowolą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zapraszamy wszystkich serdecznie do wspólnego świętowania!

  2 czerwca: Piknik Rodzinny „PLANTY – PIANA PARTY”

  Rozpoczniemy świętowanie od Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się na Plantach. To wydarzenie skierowane głównie do najmłodszych, którzy będą mogli wziąć udział w niezapomnianym „Piana Party”. W programie znajdą się występy utalentowanych dzieci z gminy Tyczyn, które z pewnością oczarują publiczność swoimi umiejętnościami tanecznymi, wokalnymi i artystycznymi. Dla całych rodzin przygotowaliśmy wiele kreatywnych konkursów z nagrodami, które dostarczą mnóstwo radości.  Fundacja „Dziewiątka” zaprosi do udziału w Eko Olimpiadzie, promującej ekologiczne nawyki i dbałość o środowisko. Dla tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, zorganizowane zostaną zajęcia „Zdrowy Kręgosłup” na świeżym powietrzu. Najmłodsi uczestnicy będą mogli poszaleć w pianie oraz bawić się z animatorem i korzystać z darmowych dmuchańców. Wieczorem, na rozgrzewkę przed kolejnymi dniami świętowania, odbędzie się potańcówka na Plantach pod gołym niebem.

  3 czerwca: „Piękno Naszej Ziemi Tyczyńskiej”

  W Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej „Spichlerz” (ul. Grunwaldzka 29) nastąpi oficjalne rozstrzygnięcie konkursu gminnego „Piękno Naszej Ziemi Tyczyńskiej”. Laureaci zostaną uhonorowani nagrodami, a ich prace będzie można podziwiać na wystawie dostępnej podczas obchodów Dni Tyczyna. To doskonała okazja, aby docenić i celebrować piękno naszej lokalnej przyrody oraz talent mieszkańców.

  5 czerwca: „Stare Kino Wciąż Młode”

  Dla miłośników kinematografii organizatorzy przygotowali wyjątkowe spotkanie w Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego (ul. Rynek 24) pod hasłem „Stare Kino Wciąż Młode”. To wydarzenie przeniesie uczestników w magiczny świat starego kina, pełnego nostalgii i wspomnień. Podczas spotkania poruszane będą tematy związane z kultem gwiazd, zbieraniem pamiątek z dawnych lat oraz losami znanych aktorów i aktorek. Gościem specjalnym będzie Monika Zając-Czerkies – animatorka kultury, blogerka, poetka i kinomanka. Opowie ona o swojej pasji do starej kinematografii, którą dzieli na blogu „Film-olśnienia, czyli Kadry ze Snu”.

  9 czerwca: Finał Dni Tyczyna

  Wielki finał Dni Tyczyna odbędzie się 9 czerwca na Boiskach Sportowych przy Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Tyczynie (ul. Grunwaldzka 31). Tradycyjnie rozpoczęta będzie od XXIV Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych, której brzmienie rozbrzmi w całej okolicy.  Wieczór rozgrzeje nas występ zespołu „Grzane Wino”, a gwiazdą wieczoru będzie znany zespół IRA, który z pewnością zapewni niezapomniane wrażenia muzyczne. Zabawa potrwa do północy w rytm muzyki serwowanej przez DJ-a ARTRESa, który zadba o wspaniałą atmosferę taneczną.

  Atrakcje w przestrzeni wydarzenia

  Podczas finałowego dnia na uczestników czekają liczne warsztaty florystyczne, ceramiczne oraz warsztaty wykonywania świec z wosku pszczelego, które przybliżą zdrowotne właściwości miodu. Dla ciekawskich będą przygotowane także warsztaty z wykorzystaniem ciekłego azotu. Nie zabraknie gier i zabaw edukacyjnych, malowania buziek, animacji oraz dmuchańców. W strefie relaksu będzie można odpocząć i uwiecznić chwile w fotobudce 360. Rękodzielnicze stoiska oraz bogata strefa gastronomiczna z foodtruckami oferującymi różnorodne przysmaki dopełnią całości. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

  Cały harmonogram dostępny jest na załączonym plakacie!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com