środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Kolejny rekordowy miesiąc na lotnisku Rzeszów-Jasionka

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W kwietniu lotnisko w Jasionce, obsłużyło ponad 80 tysięcy pasażerów, co stanowi wzrost o 12 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Od początku 2024 roku lotnisko przyjęło już ponad 270 tysięcy osób, co oznacza wzrost o 14,5 tysiąca w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku. Poprzedni rok był najlepszy w historii lotniska, kończąc się wynikiem ponad miliona pasażerów.

  W Jasionce liderem pozostaje Ryanair, który w kwietniu oferował osiem tras i przewiózł 31,5 tysiąca pasażerów. LOT obsłużył 18 tysięcy podróżnych, natomiast czartery, które obejmowały sześć destynacji, przyjęły 9,8 tysiąca pasażerów. Lufthansa, podwajając swoją ofertę, zakończyła miesiąc z wynikiem 7,9 tysiąca pasażerów, a Wizz Air przewiózł 3,6 tysiąca osób.

  Wśród regularnych połączeń najpopularniejszym kierunkiem pozostaje Warszawa, wyprzedzając Londyn, Monachium i Rzym. Na uwagę zasługuje udany debiut Alicante, które w kwietniu przyciągnęło prawie 3 tysiące pasażerów. W przypadku lotów czarterowych najchętniej wybierane są Antalia, Sharm el Sheikh oraz Marsa Alam. W maju siatka połączeń czarterowych z Jasionki zostanie poszerzona o Izmir i Bodrum w Turcji oraz Zakynthos i Kefalonię w Grecji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com