+

Stal Stalowa Wola wygrywa w Stężycy i zbliża się do baraży

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

Stal Stalowa Wola zanotowała drugie zwycięstwo z rzędu na boisku rywala. W Stężycy piłkarze ze Stalowej Woli pokonali miejscową Radunię 0:2 (0:1) w 33 kolejce 2 ligi. Dwie bramki zdobył Jakub Górski.

W 24. minucie Jakub Górski uderzył sprzed pola karnego pokonując Kacpra Tułowieckiego, dając zielono-czarnym prowadzenie. Gospodarze szybko odpowiedzieli i byli blisko wyrównania, ale najpierw Mikołaj Smyłek skutecznie interweniował, a chwilę później Grzegorz Gulczyński minimalnie się pomylił. W końcówce spotkania wyrównać próbowali jeszcze Wojciech Łuczak i Mateusz Kuzimski,ich próby okazały się nieskuteczne.

Stal zdobyła drugą bramkę po faulu na Kacprze Chełmeckim w polu karnym, sędzia piątkowego spotkania Damian Krumplewski wskazał na jedenasty metr. Jakub Górski pewnie wykonał rzut karny, pokonując bramkarza gospodarzy. W następnych minutach gra stała się bardziej wyrównana. Piłkarze „Stalówki” cofnęli się nieco, pozwalając Radunii na przejęcie inicjatywy w ataku. Mimo to, gospodarze nie potrafili przełożyć swojej przewagi na skuteczne akcje.

W 79. minucie, po strzale Sebastiana Strózika, piłka odbiła się od słupka, a dobitka Arkadiusza Ziarko nie znalazła drogi do siatki.

Stal dzięki temu wyjazdowemu zwycięstwu wskoczyła na 3 miejsce w ligowej tabeli. Przybliżając się do gry w barażach o awans do 1 ligi.

Już w najbliższą sobotę 25 maja o godzinie 14 piłkarze prowadzeni przez Ireneusza Pietrzykowskiego zmierzą się z rezerwami ekstraklasowego Zagłębia Lubin.

RADUNIA STĘŻYCA – STAL STALOWA WOLA 0:2 (0:1)

0:1 Jakub Górski 24.

0:2 Jakub Górski 61. (k)

Radunia: Tułowiecki – Kwiatkowski, Lejk, Dejewski, Straus – Stolc (46. Matej Mršić), Gulczyński (46. Bartłomiej Kasprzak), Zieliński (66. Michał Biskup), Reclaw (46. Wojciech Słomka) – Łuczak (56. Patryk Mularczyk), Kuzimski.

Stal: Smyłek – Urban (46. Patryk Zaucha), Kowalski, Oko, Furtak, Ziarko – Chełmecki (85. Maciej Wojtak), Soszyński, Mydlarz (88. Bartosz Wiktoruk), Górski (69. Bartosz Pioterczak) – Strózik.

żółte kartki: Kasprzak, Tułowiecki, Dejewski – Furtak. sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn). widzów: 308.