środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Krzysztof Bosak i Tomasz Buczek zainaugurowali kampanie wyborczą do Parlamentu Europejskiego na Podkarpaciu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Konfederacja rozpoczęła dzisiaj na Podkarpaciu oficjalną kampanię do Parlamentu Europejskiego. Jej główne postulaty to odrzucenie wprowadzenia euro, Zielonego Ładu oraz paktu migracyjnego. Lider ugrupowania, wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, wsparł kandydatów Konfederacji w regionie, odwiedzając Głogów Małopolski.

  Wizyta Krzysztofa Bosaka, lidera Konfederacji, na Podkarpacie świadczy o zamiarze ugrupowania zdobycia co najmniej jednego mandatu w tym regionie. Konfederacja konkuruje o ten sam elektorat co Prawo i Sprawiedliwość. Dlatego też dzisiaj Tomasz Buczek, główny kandydat Konfederacji w tym regionie, skrytykował PiS za akceptowanie unijnych regulacji, które jego zdaniem szkodzą Polsce.

  Polityka uległości Mateusza Morawieckiego, którą stosował wobec Unii Europejskiej doprowadziła do tego, że Polakom stale podnoszone są koszty życia. Ceny energii, rolnictwo, które ucierpiało na skutek otwarcia się na handel bezcłowy z Ukrainą. My jako pierwsi, jako Konfederacja o tym informowaliśmy”

  Tomasz Buczek, kandydat do Europarlamentu

  Konfederacja rozpoczęła akcję „Traktor Wolności”, w ramach której ciągnik z przyczepą, ozdobioną hasłami wyborczymi ugrupowania, będzie podróżował po gminach na Podkarpaciu, gdzie PiS cieszy się największym poparciem. Wśród głównych postulatów Konfederacji jest sprzeciw wobec wprowadzania waluty euro, programu Zielonego Ładu oraz paktu migracyjnego. Przedstawiciele ugrupowania wyrażają również stanowczy sprzeciw wobec zakazu produkcji samochodów spalinowych oraz całkowitej elektryfikacji przemysłu.

  W Parlamencie Europejskim Konfederacja dąży do reprezentowania interesów narodowych Polski. Głównym celem ugrupowania w ramach Unii Europejskiej jest przede wszystkim informowanie Polaków o planowanych przepisach w Brukseli oraz stanowcze przeciwstawianie się wprowadzaniu szkodliwego prawa.

  Jesteśmy zwolennikami rynkowej konkurencji pomiędzy różnymi technikami transportu. Jeżeli ktoś chce jeździć elektrycznym transportem, jeżeli ktoś chce wozić swoje towary elektryczną ciężarówką, proszę bardzo jeżeli będzie mu się to opłacało i zrobi na tym dobry biznes, nie mamy absolutnie nic przeciwko temu, natomiast pozbawianie ludzi prawa do przemieszczania się jest ciężkim absurdem.

  Krzysztof Bosak, wicemarszałek sejmu, lider Konfederacji
  fot. Tomasz Buczek
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com