czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img
+

  W Mielcu odbył się I Podkarpacki Hackaton Lotniczy

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Mielcu odbył się I Podkarpacki Hackaton Lotniczy, który przyciągnął blisko pięciuset uczestników. Młodzi, pełni kreatywności ludzie z całej Polski przez 24 godziny pracowali nad unikalnymi rozwiązaniami dla branży lotniczej. Dla najlepszych zespołów przewidziano atrakcyjne nagrody. Wydarzenie współorganizował Samorząd Województwa Podkarpackiego.

  AviaTech Challenge, czyli I Podkarpacki Hackathon Lotniczy, został zorganizowany przez firmę ThinkHackR, Województwo Podkarpackie, MAUT Leonardo oraz CKPiDN w Mielcu. To unikalne wydarzenie, jedyne tego typu w Polsce i na świecie, jest w pełni dedykowane zagadnieniom związanym z branżą lotniczą. Uczestnicy mierzyli się z zadaniami obejmującymi cały przekrój branży, zarówno w sferze cywilnej, jak i militarnej. Tematyka zadań sięgała od kwestii miękkich, takich jak stres przed lataniem i obsługa pasażera, po zaawansowane zagadnienia inżynierskie, w tym konstrukcje lotnicze, napędy i paliwa do zasilania statków powietrznych. W ramach hackathonu poszukiwano innowacyjnych rozwiązań, które mogą wpłynąć na przyszłość lotnictwa. Uczestnikom pomagali mentorzy i jurorzy – uznani specjaliści z branży, którzy przez 24 godziny służyli swoją cenną radą i wieloletnim doświadczeniem.

  W otwarciu hackatonu uczestniczyli marszałek Władysław Ortyl oraz członek zarządu województwa Małgorzata Jarosińska-Jedynak, która przewodniczy pracom jury.

  Rusza dziś spotkanie młodych twórczych ludzi szukających niekonwencjonalnych rozwiązań w branży lotniczej, a więc w ramach naszej inteligentnej specjalizacji. Dziś w Mielcu zaczynamy cykl tego typu spotkań. Chcemy, żeby była to impreza wędrująca. Dziś w Mielcu, a w najbliższej przyszłości w Rzeszowie i w Krośnie czyli najważniejszych miastach lotniczych w naszym regionie. Dlatego jest z nami tutaj prezydent Krosna 

  Władysław Ortyl, marszałek województwa Podkarpackiego
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com