wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Krzysztof Jarosz został wybrany nowym starostą powiatu rzeszowskiego

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na pierwszym posiedzeniu, które odbyło się we wtorek (7 maja), zgromadzili się Radni Rady Powiatu Rzeszowskiego VII kadencji. W trakcie dyskusji wyłoniono nowe przywództwo dla Powiatu Rzeszowskiego. Krzysztof Jarosz został mianowany Starostą Rzeszowskim, Jerzy Bednarz objął funkcję Wicestarosty Rzeszowskiego, natomiast Jurek Faraś, Artur Szczutek i Zbigniew Sycz zostali wybrani na Członków Zarządu Powiatu Rzeszowskiego.

  Na pierwszym posiedzeniu, zgodnie z tradycją, przemówienie inauguracyjne wygłosił najstarszy wiekiem radny. W tej kadencji honor przewodniczącego – seniora przypadł doświadczonemu radnemu Stanisławowi Pado. Wśród gości obecnych na sesji znaleźli się m.in. były Starosta Rzeszowski, obecnie Senator RP – Józef Jodłowski, Poseł na Sejm RP Ewa Leniart, Wicewojewoda Podkarpacki Wiesław Buż, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu rzeszowskiego, a także przedstawiciele służb mundurowych oraz administracji samorządowej.

  Rozpoczynamy nowy rozdział w historii Powiatu Rzeszowskiego. Zabieram się do pracy, która będzie ukierunkowana przede wszystkim na dobro mieszkańców. Stawiam na długofalowy rozwój naszego regionu, by wśród samorządów powiatowych Powiat Rzeszowski był na czele. Zrobię wszystko, by był dobrym miejscem do życia dla wszystkich mieszkańców, od najmłodszych do najstarszych. Deklaruję otwartość na dialog i współpracę z wszystkimi, którym zależy na powiecie.

  Krzysztof Jarosz, starosta rzeszowski
  fot. Powiat Rzeszowski

  Po wręczeniu zaświadczeń o wyborze na radnych i złożeniu ślubowania, przystąpiono do konstytuowania nowej rady powiatu. Na stanowisko Przewodniczącego Rady Powiatu Rzeszowskiego ponownie wybrano Tomasza Wojtona, który pełnił tę funkcję również w poprzedniej kadencji, natomiast wiceprzewodniczącymi zostali Tadeusz Chmiel i Łukasz Obara.

  Najważniejszym punktem sesji był wybór nowego Zarządu Powiatu Rzeszowskiego. Na stanowisko nowego Starosty wybrany został Krzysztof Jarosz, który wcześniej pracował w Starostwie Powiatowym w Rzeszowie, m.in. jako dyrektor Wydziału Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko, a ostatnio pełnił funkcję prezesa Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com