+

Resovia przegrała z Motorem Lublin

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

Resovia Rzeszów przegrała z Motorem Lublin 1:3 (1:3) w 33. Kolejce Fortuna 1 ligi. Honorową bramkę dla rzeszowian strzelił Marcin Urynowicz w 15 minucie spotkania.

Już w 2 minucie Resovia niespodziewanie mogła wyjść na prowadzenie. Po zagraniu piłki wzdłuż bramki. Piłkę do siatki próbował wbić Maciej Kurski, ale Kacper Rosa wybił piłkę z linii bramkowej. Sędzia Marcin Szczerbowicz po konsultacji z wozem VAR nie uznał bramki. Piłka nie przekroczyła linii bramkowej

W 5. minucie podrażniony Motor Lublin wyszedł na prowadzenie. Po rzucie wolnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Arkadiusz Najemski pokonał interweniującego Pindrocha.

W 10 minucie Samuel Mraz podwyższył prowadzenie. Mathieu Scalet dośrodkował w pole karne z głębi boiska. Złamał linię spalonego Rafał Mikulec. Napastnik gości opanował piłke w polu karnym i uderzył na dalszy słupek podwyższając wynik spotkania.

W 15. minucie Resovia miała rzut rożny z prawej strony boiska. Do dośrodkowanej piłki w pole karne najwyżej wyskoczył Rafał Mikulec, który głową skierował piłkę do siatki, zmniejszając straty.

W 17. minucie próbował odpowiedzieć Motor. Piotr Ceglarz zamknął uderzeniem na bramkę podanie od Bartosza Wolskiego.

W 21. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Kamil Wojtowski. Pomocni lublinian uderzył w sam środek bramki wprost w ręce bramkarza.

W 39. minucie Motor podwyższył prowadzenie Rafał Król dośrodkował z prawej stronie tuż nad ziemią. Podanie ominęło pierwszego obrońcę i trafiła do Samuela Mraza, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza.

W 49 minucie gospodarze próbowali zmniejszyć straty. Mikulec wycofał piłkę do jednego z zawodników, po którego uderzeniu pewnie interweniował Rosa.

W 54. minucie Mraz uderzył zza pola karnego technicznie nad bramką.

W 66. minucie Resovia mogła złapać kontakt. Z rzutu rożnego rozegrała akcję Resovia. Uderzył głową Urynowicz. Kapitalną interwencją popisał się Rosa przenosząc piłkę nad poprzeczką.

Ponownie w bardzo dobrej strony pokazał się bramkarz przyjezdnych. Po strzale głową Górskiego interweniował Rosa. Ta interwencja może kandydować do interwencji sezonu.

Podopieczni Rafała Ulatowskiego w ostatniej kolejce zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Płock. Resovia musi oglądać się za siebie i patrzeć na wyniki innych spotkań.

RESOVIA – MOTOR LUBLIN 1:3 (1:3)

0:1 Arkadiusz Najemski 5.
    0:2 Samuel Mráz 11.
    1:2 Marcin Urynowicz 15.
    1:3 Samuel Mráz 39.

Resovia: Pindroch – Tomal (84. Radosław Bąk), Bondarenko (76. Bartłomiej Ciepiela), Buchał, Mikulec – Ibe-Torti (84. Kamil Mazek), Kanach (70. Gracjan Jaroch), Urynowicz, Łyszczarz, Eizenchart (84. Radosław Adamski) – Górski.

Motor: Rosa – Wójcik (74. Mbaye N’Diaye), Kruk, Najemski (84. Sebastian Rudol), Luberecki (73. Krystian Palacz) – Król (62. Jakub Lis), Scalet, Wolski, Wojtkowski (62. Mariusz Rybicki), Ceglarz – Mráz.

żółte kartki: Buchał – Wojtkowski, Król, Wójcik. sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).