czwartek, 2 maja, 2024
+

Asseco Resovia bez straty seta wygrywa w siatkarskim szlagierze z PGE GiEK Skrą Bełchatów

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

W 24. kolejce, drużyna PGE GiEK Skra Bełchatów rywalizowała z zespołem Asseco Resovia Rzeszów. Starcie to charakteryzowało się wyrównanym przebiegiem, a losy poszczególnych setów rozstrzygały się w emocjonujących końcówkach. Ostatecznie to rzeszowianie mogli świętować zdobycie kompletu punktów na wyjeździe. MVP spotkania został Stephen Boyer

Spotkanie rozpoczęło się z niewielkim opóźnieniem, jednak Resovia postanowiła natychmiast przyspieszyć tempo już od pierwszego seta. Pomimo dość wyrównanego początku dla obu zespołów, w decydującym momencie Dawid Konarski popełnił błąd, a asa serwisowego zanotował Yacine Louati, co dało zwycięstwo podopiecznym Giampaolo Medei 25:22 w pierwszej partii środowego spotkania.

Asseco Resovia rozpoczęła drugiego seta zdecydowanie lepiej, a Jakub Kochanowski zdobył punkt serwisem 4:1. Jednak szybko podopieczni Andrei Gardiniego rozpoczęli odrobienie strat, a Konarski zdobył punkt zza linii 9. metra 4:4. Gra utrzymywała się na wyrównanym poziomie, żadna z drużyn nie potrafiła wyraźnie zdobyć przewagi. Mateusz Poręba nie zawodził na środku 14:14, a po udanym bloku Skra wyszła na prowadzenie 17:15. Karol Kłos również zaprezentował się z dobrej strony 20:19, a znów wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich piłkach 23:23. Doskonałą zmianę dał Jakub Bucki, kończąc seta skutecznym blokiem.

Trzeci set miał bardzo podobny przebieg. Skrę utrzymywał przy życiu Pierre Deroullion, który wraz z Konarskim podejmował wysiłki, aby przedłużyć mecz. Niemniej jednak udało się jedynie rozstrzygnąć trzecią odsłonę na przewagi. Różnica w klasie była szczególnie zauważalna na skrzydłach, gdzie świetnie spisali się Louati, DeFalco i Boyer. Ostatnia akcja przypadła właśnie Amerykaninowi, który imponująco zablokował Bartłomieja Lipińskiego, zapewniając swojej drużynie pewne trzy punkty.

W kolejnej rundzie gier siatkarze Asseco Resovii zagrają również na wyjeździe w Katowicach z miejscowym GKS-em, w sobotę 9 marca o 14:45.

PGE GiEK Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (22:25, 23:25, 24:26)

PGE GiEK Skra Bełchatów: Aciobanitei, Konarski, Lemański, Lipiński, Łomacz, Poręba – Diez (libero) – Derouillon, Kupka, Nowak, Petkow.

Asseco Resovia Rzeszów: Boyer, DeFalco, Drzyzga, Kłos, Kochanowski, Louati – Potera (L) – Bucki, Kozub, Staszewski.

MVP: Stephen Boyer