środa, 1 maja, 2024
spot_img
+

    Sprzedaż biletów na Muzyczny Festiwal w Łańcucie już ruszyła! Kto i kiedy wystąpi na przełomie maja oraz czerwca?

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Dzień 9 maja 2024 roku zapisze się z pewnością do historii muzycznych arcydzieł, gdyż o godzinie 19:00 w Sali Balowej Muzeum Zamku w Łańcucie rozpocznie się inauguracja 63. Muzycznego Festiwalu. Przez dziesięć niezapomnianych koncertów przez kilka tygodni, Łańcut zamieni się w oazę dźwięków, zanurzając publiczność w różnorodności stylów muzycznych, gatunków i epok.

    Gwiazdy na Scenie: Muzyczne Dary Świata

    Warto już teraz zarezerwować czas w kalendarzu, ponieważ na scenie pojawią się artyści światowej klasy, w tym Orkiestra Kameralna „Amadeus”, Polish Art Philharmonic, Acadiana Chamber Orchestra, Philippe Quint, Judith Jauregui, Elizabeth Pitcairn, Andrea Motis, Camille Thomas, Julien Brocal, Agnieszka Duczmal, Michael Maciaszczyk, Mariusz Smolij, Jarosław Żołnierczyk, Szymon Krzeszowiec, Maksymilian Lipień, Damian Lipień, Marek Bałata, Włodek Pawlik, oraz supergwiazdy – Angela Gheorghiu i Candy Dulfer.

    Pory Roku i Zagadki: Tango Piazzolli, Vivaldi i Polskie Krajobrazy

    Niepowtarzalny koncert inauguracyjny 9 maja zabrzmi z Cuatro Estaciones Porteñas, łącząc tango Piazzolli z arcydziełami Vivaldiego. Orkiestra Kameralna „Amadeus” pod batutą Agnieszki Duczmal poprowadzi słuchaczy przez polskie krajobrazy muzyczne w utworze Barbary Kaszuby. Program uzupełni „muzyczna zagadka” – wariacje „Enigma” E. Elgara, skrywające tajemnicę finałowego „Nimroda”.

    Uśmiech Chaplina: Hommage z Muzyką Filmową

    Następnie, 10 maja w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej zabrzmią melodie z niemego kina, oddające hołd Charlie Chaplinowi. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Noama Zura, w towarzystwie skrzypka Philippe Quint, przeniesie publiczność w świat muzyki filmowej Chaplina, od komedii po melancholię.

    W Ogrodach Hiszpanii: Barwne Impresje Muzyczne

    Dalej, 17 maja, pod batutą Tadeusza Wojciechowskiego, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej zabierze słuchaczy w podróż po ogrodach Hiszpanii. Od rapsodii orkiestrowej E. Chabriera, poprzez „Noce w ogrodach Hiszpanii” M.de Falli, aż po nieśmiertelną operę Carmen G. Bizeta, wieczór nasycony będzie muzyką francuskich i hiszpańskich kompozytorów.

    Mistrzowskie koncertowanie: Haydn, Wagner i Schubert

    Z kolei 18 maja to będzie wieczór wirtuozowskiego rozmachu. Orkiestra Polish Art Philharmonic, pod batutą Michaela Maciaszczyka, zaprezentuje Symfonię koncertującą J. Haydna. Soliści, w tym Michael Maciaszczyk, Szymon Krzeszowiec, Maksymilian Lipień i Damian Lipień, wraz z Orkiestrą, ożywią także Idyllę Zygfryda R. Wagnera i I Symfonię D-dur F. Schuberta.

    Czerwony Skrzypiec: Historia Red Violin w Wykonaniu Elizabeth Pitcairn

    Następnego dnia, 19 maja, sala zamkowa w Łańcucie, stanie się świadkiem magicznego koncertu Elizabeth Pitcairn z legendarnym „Stradivariusem”. Artystka, w towarzystwie Acadiana Chamber Orchestra, przedstawi koncertową oprawę muzyczną z filmu „Red Violin”, ukazując niezwykłą historię słynnego skrzypiec i jej właścicielki. Wieczór uzupełnią utwory Mozarta i Gershwina.

    Poetycka melodia: spotkanie z Piotrem Gawiłem i Włodkiem Pawlikiem

    A 24 maja to będzie niezwykłe spotkanie z poezją, muzyką i śpiewem. Piotr Gaweł, Włodek Pawlik i Marek Bałata połączą siły, tworząc spektakl słowno-muzyczny, który przeniesie publiczność w świat uczuć, dźwięków i barw.

    Jazzowa Nuta po Katalońsku: Andrea Motis w Filharmonii Podkarpackiej

    Kolejnego dnia, 25 maja zapowiada się wyjątkowy wieczór dla miłośników jazzu. Andrea Motis, hiszpańska wokalistka i trębaczka, zabrzmi wraz z zespołem w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej. Jej niezwykła barwa głosu, połączona z jazzowymi dźwiękami, przeniesie słuchaczy w klimat katalońskich nocy, oferując niezapomniany koncert.

    Funkowa Eksplozja z Candy Dulfer: We Funk Harder Tour 2024

    Na początku kolejnego miesiąca, 2 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej zapanuje funkowa eksplozja, gdy na scenie pojawi się holenderska supergwiazda Candy Dulfer. Z charakterystycznym stylem funkowym artystka przypomni swoje największe przeboje, wzbogacając festiwalowy klimat. Candy Dulfer, nominowana do Grammy, obiecuje niezapomniany wieczór pełen energii i wirtuozerii saksofonowej.

    Chopin z wiolonczelą: Spotkanie z Romantycznymi Dźwiękami

    Zapamiętaj dzień 5 czerwca. To będzie kameralny wieczór z Chopinem w roli głównej. Camille Thomas i Julien Brocal przedstawią arcydzieła kompozytora, uwieczniając jego miłość do wiolonczeli. Wiolonczelowe perły, takie jak Sonata na wiolonczelę i fortepian op. 65 czy Preludia, Nokturny i Walce, zabrzmią w niezwykłych aranżacjach francuskiego wiolonczelisty A. J. Franchomme.

    W Blasku Gwiazdy: Angela Gheorghiu na Finale Festiwalu

    W ostatnim dniu trwania całego festiwalu – 7 czerwca to będzie wieczór gwiazd na finałowym koncercie festiwalu. Angela Gheorghiu, jedna z najsłynniejszych śpiewaczek operowych, zabierze publiczność w muzyczną podróż. Razem z rumuńskim tenorem Teodorem Ilincăi oraz Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Davida Giméneza, artystka dostarczy niezapomnianych emocji, kończąc 63. Muzyczny Festiwal w Łańcucie w blasku jej wyjątkowego talentu.

    Łańcucki festiwal obiecuje wyjątkowe doznania dla miłośników muzyki z różnych epok i stylów, łącząc w sobie magię dźwięków, niezapomniane koncerty i artystyczną ekscytację.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com