środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Uczniowie Technikum Ekonomicznego w Sokołowie Młp. odnieśli sukces w Podkarpackim Turnieju Szkół Ekonomicznych

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Uczniowie Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim zdobyli drugie miejsce drużynowo oraz trzecie miejsce indywidualnie w ubiegłotygodniowym finale Podkarpackiego Turnieju Szkół Ekonomicznych „Finanse w pigułce”.

  Odbyła się pierwsza edycja turnieju, w którym wzięło udział 33 uczniów z 11 szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego. Finał odbył się w rzeszowskim Zespole Szkół nr 2, gdzie uczestnicy mieli okazję wykazać się zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzą z zakresu finansów, podatków i ubezpieczeń. Konkurs obejmował test indywidualny oraz zadanie praktyczne, które musiały rozwiązać trzyosobowe zespoły. Ponadto, uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładu dr. Alfreda Szydełko, profesora Politechniki Rzeszowskiej, na temat „Zmiana formy ewidencji z podatkowej księgi przychodów i rozchodów na księgi rachunkowe”.

  Ostatecznie drużyna z Technikum Ekonomicznego w Sokołowie Małopolskim, w składzie: Gabriela Węglarz, Kamila Chorzępa i Bartek Piróg, zdobyła drugie miejsce drużynowo. Indywidualnie na trzecim miejscu uplasował się Bartek Piróg.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com