środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  WiMBP na Dąbrowskiego w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z autorem najnowszej książki „Zakupy w PRL” – z Wojciechem Przylipiakiem!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -


  Końcem lutego, a właściwie to 27 lutego, o godzinie 17, po południu, odbędzie się w rzeszowskiej bibliotece – Wypożyczalni Głównej przy ul. Dąbrowskiego 33A wyjątkowe, ciekawe spotkanie. Do naszego miasta przyjedzie Wojciech Przylipiak, który będzie promował swoją nową książkę – pod tytułem „Zakupy w PRL. W kolejce po wszystko”. Autor ten ma na swoim koncie także inne publikacje, także wpasowujące się tematyką w dawne czasy, kiedy nasze mamy albo babcie były młode. Wstęp jest na to darmowy i nie trzeba się wcześniej w żaden sposób zapisywać. A podczas spotkania, oprócz swoich książek, zaprezentuje też różne gadżety z prywatnej kolekcji, które symbolizują właśnie tematykę spotkania – czyli zakupy w PRL-u. A do tego wszystkiego przywoła ciekawe, dawne opowieści związane z Rzeszowem właśnie za dawnych lat.


  Km jest Wojciech Przylipiak?
  To dziennikarz, zbieracz oraz kolekcjoner zabawek z PRL-u, pamiątek, komputerów i elektroniki sprzed lat. Ich historie opisuje na swoim bardzo interesującym blogu BufetPRL.com. Był także redaktorem dodatku „Kultura” do „Dziennika Gazety Prawnej”, dziennikarzem magazynu „Esquire”, PAP. W 2020 roku wydał w wydawnictwie Muza swoją pierwszą książkę „Czas wolny w PRL”. Rok później „Sex, disco i kasety video. Polska lat 90.” (…). Obie spotkały się ze sporym zainteresowaniem. W końcu niewiele mamy książek, o takiej tematyce.


  W listopadzie 2023 ukazał się jego najnowszy reportaż pod tytułem „Zakupy w PRL. W kolejce po wszystko”. Jest to opowieść o zakupowej rzeczywistości w latach 1945-1989, a przedstawione opowieści poruszają tematykę funkcjonowania nie tylko tych małych sklepików osiedlowych, ale też okazałe domy handlowe. Przeczytamy w publikacji opowieści o próbach podjęcia prowadzenia prywatnego handlu. W książce znajdą się także informacje odnośnie do funkcjonowania sieciówki typu Moda Polska, a to nieco starsze pokolenie, czytając lekturę przeniesie się trochę historią wstecz, kiedy można było zdobyć luksusowy asortyment z Peweksów. Książka ta polecana jest wszystkim – zarówno tym, którzy pamiętają tamte czasy, jak i młodszemu pokoleniu – które dzięki niej może sobie lepiej wyobrazić, jak wtedy w Polsce się żyło. Pisarz buduje wciągającą historię, opartą na opowieściach tych, którzy żyli w okresie PRL-u. To bardzo sentymentalna pozycja dla naszych mam czy babć, a także wspaniała okazja do poznania wnikliwie tego, jak się żyło kilkadziesiąt lat temu w Polsce.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com