środa, 21 lutego, 2024
+

  Klub Biegacza Politechniki Rzeszowskiej podsumował starty w 2023 roku

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W drugim roku istnienia Klubu Biegacza Politechniki Rzeszowskiej zanotowano kolejny etap rozwoju. Członkowie klubu brali udział indywidualnie w 62 zorganizowanych imprezach biegowych, pokonując łącznie dystans 660 km. Ponadto, po raz pierwszy w historii klubu, odbył się start czteroosobowej sztafety podczas Półmaratonu Rzeszowskiego.

  W drugim roku funkcjonowania Klubu Biegacza Politechniki Rzeszowskiej, uczestnicy zdecydowanie podnieśli poprzeczkę swoich osiągnięć biegowych, co potwierdzają „rekordy Klubu” – najwyższe wyniki uzyskane przez biegaczy w porównaniu z poprzednim rokiem. Większość aktywnych członków to mężczyźni, preferujący udział w dłuższych biegach (najlepsze czasy na 5 km to 18 min 36 s, 10 km – 39 min 10 s, półmaraton – 1 h 29 min 22 s, maraton – 3 h 14 min 26 min). Skromna, ale aktywna grupa kobiet stanowi solidną reprezentację, śmiele startując na krótszych dystansach (najlepsze czasy na 3 km to 17 min 26 s, 5 km – 32 min 1 s, 10 km – 1 h 8 min 10 s). Do Klubu dołączyło również kilku nowych zawodników.

  Osiągniecia biegaczy Klubu Biegacza Politechniki Rzeszowskiej

  • Bieg o Puchar Rektora Politechniki Rzeszowskiej (24 czerwca 2023 r.), kategoria pracownicy, kobiety: 1.  Beata Motyka, 3. Aneta Borecka, mężczyźni: 1. Maciej Motyka, 2. Piotr Oczoś, 3. Kamil Gancarczyk.
  • Bieg o Puchar Dziekana z okazji 60-lecia Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa (21 października 2023 r.) kategoria pracownicy, kobiety: 2. Aneta Borecka, mężczyźni: 1. Piotr Oczoś, 2. Kamil Gancarczyk, 3. Mariusz Węglarski.
  • Bieg Lotnika Mielec (10 km) (21 maja 2023 r.), kategoria wiekowa 51–60, mężczyźni: 1. Maciej Motyka.
  • Bieg Kolorowej Skarpetki (10 km) (Rzeszów, 4 czerwca 2023 r.), kategoria wiekowa 45–60, mężczyźni: 1. Maciej Motyka, 2. Robert Jakubowski.
  • Bieg Sikorskiego (Hyżne, 25 czerwca 2023 r.), kategoria wiekowa 50–59,mężczyźni: 1. Robert Jakubowski.
  • Półmaraton Biegam i Wspieram (Budy Głogowskie, 10 września 2023 r.), kategoria wiekowa 50–59, mężczyźni: 2. Robert Jakubowski.
  • Bieg o Puchar Pratt & Whitney (5 km) (Rzeszów, 1 października 2023 r.), kategoria wiekowa 50–59, mężczyźni: 1. Maciej Motyka.
  • Bieg o Puchar Pratt & Whitney (10 km) (Rzeszów, 1 października 2023 r.), kategoria wiekowa 50–59, mężczyźni: 3. Mariusz Węglarski.
  • Bieg Niepodległości (10 km) (Rzeszów, 11 listopada 2023 r.), kategoria wiekowa 50–59, mężczyźni: 3. Maciej Motyka.

  Biegacze wzięli udział w kilkunastu zawodach, głównie na terenie Rzeszowa i okolic, ale reprezentacja Politechniki Rzeszowskiej pojawiła się także w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz na Festiwalu Biegów Górskich w Piwnicznej. Zauważalny jest wzrost liczby miejsc na podium dla naszych biegaczy, głównie w kategoriach wiekowych, specjalnych i generalnych. W ostatnim roku niemal wszyscy aktywni członkowie Klubu poprawili swoje rekordy życiowe, co stanowi pozytywny prognostyk na nadchodzący sezon. Osiągnięcia i wydarzenia związane z Klubem są regularnie publikowane na Facebooku.

  W ramach obchodów jubileuszu Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, członkowie Klubu angażowali się również w organizację Biegu o Puchar Dziekana z okazji 60-lecia WBMiL.

  Nic nie przychodzi samo – aby osiągnąć coś wartościowego, trzeba ciężko nad tym pracować. Dlatego mobilizujemy się do regularnych biegów podczas wspólnych treningów, które rozpoczęliśmy organizować w 2023 roku. Już w marcu wrócimy do tradycji wspólnego biegania po Rzeszowskich Bulwarach. Na naszych treningach dostosowujemy tempo do umiejętności większości uczestników lub tworzymy grupy, które pokonują wyznaczony dystans we własnym tempie. Planujemy również udział w różnych zawodach biegowych jako Klub, licząc na wsparcie i doping naszych zawodników, zwłaszcza podczas lokalnych biegów w Rzeszowie, gdzie kibicowanie dodaje nam dodatkowej motywacji. Nasz zespół łatwo rozpoznać na trasie, biegamy bowiem w klubowych koszulkach z logo Politechniki Rzeszowskiej.

  Zachęcamy wszystkich pracowników Politechniki Rzeszowskiej, którzy mają ochotę spróbować wspólnego biegania, do dołączenia do naszych treningów i Klubu Biegaczy Politechniki Rzeszowskiej. Wspólne bieganie, organizowanie wyjazdów na zawody, dzielenie się doświadczeniami biegowymi i przede wszystkim czerpanie radości z biegania stanowi naszą główną motywację do aktywności.

  Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy biegowej są zapraszane do kontaktu pod adresem: robert.jakubowski@prz.edu.pl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com