poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Sprawa Jana B. trafi do Sądu Rejonowego w Tarnowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Sprawa byłego posła PSL i byłego wiceministra skarbu państwa, Jana B., który jest oskarżony m.in. o korupcję i nakłanianie do przekroczenia uprawnień, zostanie rozpatrzona przez Sąd Rejonowy w Tarnowie. O takiej decyzji zdecydował Sąd Najwyższy, podążając za wnioskiem Sądu Rejonowego w Rzeszowie, do którego pierwotnie trafiła sprawa Jana B.

  Na podstawie informacji przekazanych przez TVP INFO oraz Sądu Rejonowy w Rzeszowie, sprawa byłego posła PSL Jana B., oskarżonego m.in. o korupcję i nakłanianie do przekroczenia uprawnień, została przekazana do Sądu Rejonowego w Tarnowie. Decyzję o przekazaniu sprawy podjął Sąd Najwyższy, przychylając się do wniosku Sądu Rejonowego w Rzeszowie. O czym poinformował Tomasz Berezowski Prezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie

  Jan B., były poseł PSL, członek Krajowej Rady Sądownictwa i wiceminister skarbu państwa, został oskarżony o korupcję, nakłanianie do przekroczenia uprawnień i ujawnianie informacji związanej z pełnieniem funkcji publicznych. Jest to jeden z wątków tzw. afery podkarpackiej.

  Sędziowie z rzeszowskiego sądu rejonowego złożyli wnioski o wyłączenie ich z powodów formalnych z orzekania w tej sprawie. Sprawą tych wniosków o wyłączenie sędziów zajął się Sąd Okręgowy w Rzeszowie, który finalnie zdecydował o wyłączeniu tylko pięciu sędziów.

  Według prokuratury, Jan B. przyjął łapówki w tym: 813 tys. zł w gotówce, sztabki złota o wartości ponad 128 tys. zł oraz nieoprocentowaną pożyczkę w kwocie 150 tys. zł. Śledczy zarzucili posłowi z Rzeszowa, że przyjął od leżajskiego przedsiębiorcy Mariana D. łapówkę w zamian za pośrednictwo w korzystnym załatwianiu licznych spraw.

  Proces byłego posła Jana B. nie ruszy w ciągu najbliższych miesięcy. Sprawa nie ma statusu pilnej, więc nie należy spodziewać się wyznaczenia terminu pierwszej rozprawy w ciągu najbliższych miesięcy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com