czwartek, 29 lutego, 2024
+

  Podkarpaccy Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej uczą się od najlepszych

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W tym roku zakończyły się pierwsze szkolenia rotacyjne żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wnioski wyciągnięte z ubiegłorocznych zajęć przyczyniły się do podniesienia poziomu i intensywności obecnie realizowanych szkoleń. Dodatkowo, żołnierze z 31. batalionu lekkiej piechoty w Rzeszowie uczestniczyli w szkoleniach z wojskami sojuszniczymi, poszerzając tym samym swoje umiejętności.

  W miniony weekend, tj. 13-14 stycznia 2024 roku, żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie uczestniczyli w pierwszych tegorocznych szkoleniach. W ramach regularnych zajęć rotacyjnych, żołnierze z 31. batalionu lekkiej piechoty współpracowali z amerykańskimi wojskowymi, doskonaląc umiejętności bojowe i strzeleckie. Podczas tego cyklu szkoleń Terytorialsi z Podkarpacia skupili się również na doskonaleniu procedur praktycznego zastosowania Military Decision Making Process, czyli standardowych procedur operacyjnych w procesie dowodzenia.

  Na podkarpackich strzelnicach oraz w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Dęba żołnierze przeprowadzili dynamiczne strzelania z karabinków, takich jak 5,56 mm karabinek MSBS GROT oraz 7,62 mm karabin BOR. Ten ostatni nie tylko służy do likwidacji siły żywej, lecz również do niszczenia celów technicznych, w tym lekko opancerzonego sprzętu wojskowego. Dzięki współpracy z instruktorami amerykańskimi, żołnierze z Podkarpackiej Trójki mieli okazję wymiany osobistych doświadczeń i spojrzenia na zdobyte umiejętności z innej perspektywy. To szczególnie istotne, biorąc pod uwagę ambitne plany szkoleniowe na ten rok.

  Szkolimy się z najlepszymi i w ten sposób chcemy stale podnosić jakość naszych działań. W ten weekend szkoliliśmy się z żołnierzami z wojsk amerykańskich. Celem dwudniowego szkolenia była niezawodność działania w różnych warunkach, w tym roku będziemy regularnie szkolić się w ramach wspólnych ćwiczeń na wielu płaszczyznach

  mjr Sławomir Woch, zastępca dowódcy rzeszowskiego batalionu.

  3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej jest jedną największych brygad WOT w kraju. W jej szeregach służy ponad 3 tys. żołnierzy. Kolejne szkolenia dla ochotników ruszają już Wówczas rozpocznie się szkolenie podstawowe trwające 16 dni oraz 8 dniowe szkolenie wyrównawcze dla żołnierzy rezerwy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com