sobota, 2 marca, 2024
+

  Osiedle Słocina będzie lepiej skomunikowane z miastem

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nowa droga łącząca aleję Krzyżanowskiego z ulicą Wieniawskiego będzie miała długość 1,4 kilometra. Pozwolenie na realizację tego projektu już zostało uzyskane. Przetarg na wybór przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za budowę tej trasy zostanie ogłoszony w lutym. Inwestycja będzie gotowa w 2026 roku.

  Planowana nowa droga, łącząca aleję Krzyżanowskiego z ulicą Wieniawskiego, będzie miała 1,4 km długości oraz 7 metrów szerokości. Przewidziane są chodniki o szerokości 2 metrów po obu stronach trasy. Projekt obejmuje także budowę ścieżek rowerowych, oświetlenia, zatok autobusowych, oraz prace związane z przebudową i budową kanalizacji deszczowej.

  To ważna inwestycja drogowa, dzięki której lepiej skomunikowane z centrum miasta będzie osiedle Słocina. Z tej drogi skorzystają także mieszkańcy Zalesia. To nowe połączenie odciąży z ruchu ul. Paderewskiego. Dopięliśmy już formalności, jest decyzja ZRID. Teraz już tylko pozostał wybór wykonawcy, który to zadanie zrealizuje

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  W ramach tego przedsięwzięcia planowana jest również przebudowa skrzyżowania nowej drogi z aleją Armii Krajowej na odcinku około 300 metrów oraz aleją prof. Adama Krzyżanowskiego na odcinku około 60 metrów. Dodatkowo, zostaną utworzone dwa nowe skrzyżowania – jedno przy zbiegu nowego łącznika z ulicą Wieniawskiego, a drugie przy ulicy Powstańców Listopadowych. W związku z zmianą geometrii skrzyżowania, przewidziana jest także przebudowa istniejącej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu alei Armii Krajowej i alei Adama Krzyżanowskiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com