poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Kino za Rogiem Cafe zaprasza na nowe filmy oraz na nowe wydarzenia! Będzie się działo!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przygotujcie się na niezapomnianą podróż przez świat kinematografii, bowiem w Kinie za Rogiem Cafe rozpocznie się prawdziwe filmowe święto, ale nie tylko. Oprócz ciekawych propozycji na dużym ekranie, zorganizowane będą również warsztaty filmowe, obchodzić będziemy urodziny Nicolasa Cage’a, będzie też koncert Eleonory Zioło i Piotra Jachyma, a także prawdziwe filmowe „Wesele”. Do tego kino planuje także coś zorganizować dla maluchów.  Zacieramy ręce zatem przed filmami, które kino puści, a przeniosą Was one w różne krainy emocji, poruszając zarówno serca, jak i umysły. Czeka was prawdziwe bogactwo kulturalne. Przypominamy jeszcze, że kino to znajduje się na ul. Świętego Mikołaja 6 w Rzeszowie, tak naprawdę w centrum miasta i już teraz zaprasza! A w razie pytań odwiedź stronę internetową www.kzrcafe.pl.

  DIABELSKA JAZDA- PREMIERA I 60.URODZINY NICOLASA CAGE’A (7 stycznia, godzina 16:30)

  Dokładnie 7 stycznia 1964 roku, przyszedł na świat Nicolas Cage – przede wszystkim amerykański, jeden z najpopularniejszych aktorów i bardzo rozpoznawalnych na całym świecie. Można dodać, że jest on bratankiem Francisa Forda. Już na początku swojej kariery otrzymał wyjątkową, najważniejszą nagrodę – Oscara. Uchodzi za jednego z najlepszych aktorów w Hollywood. Często grywał też w kinie akcji, szczególnie po okresie młodości. Kino obchodzi jego 60-urodziny pokazując oczywiście filmy, w których brał udział w i których zagrał główne role. Będzie to „Diabelska jazda” z 2023 roku oraz „Nieznośny ciężar wielkiego talentu” z 2022 roku.

  O czym są te dwie pozycje filmowe? Pierwszy film, który zostanie pokazany w najbliższą niedzielę, o 16:30 opowiada o tym, jak do samochodu, w którym jedzie do szpitala z ciężarną żoną, tuż przed porodem wsiada nieznajomy, uzbrojony mężczyzna, który karze aktorowi jechać dalej. Z kolei drugi film to także nowsza pozycja, która opowiada o tym, jak główny bohater – Nicolas Cage tonie w długach. Przyjmuje on nietypową propozycję od bogatego mężczyzny – udział w jego urodzinach w luksusowej rezydencji na Majorce. Po drodze, Nicolas dowiaduje się, że tajemniczy miliarder jest kryminalistą, które obserwuje CIA. To film,  w którym główny bohater odgrywa po prostu siebie, a z kolei drugi bohater filmu to Pedro Pascal.

  WESELE – WTOREK Z KLASYKĄ (9 stycznia, godzina 18:00)

  W 50-tą rocznicę premiery „Wesela” reżysera Andrzeja Wajdy – kino za Rogiem postanowiło pokazać właśnie ten film, z bardzo długą historią, a do tego z najlepszą obsadą jak na tamte czasy oraz pięknym utworem Czesława Niemena. Wajda zabrał się za dzieło Stefana Wyspiańskiego i zrobił to jak zwykle bardzo profesjonalnie. Zdjęcia Witolda Sobocińskiego razem z olśniewającą stroną wizualną, aktorstwo na najwyższym poziomie sprawiło, że do dziś ogląda się ten film naprawdę dobrze, mimo upływu tak wielu lat. Warto dodać, że WTOREK Z KLASYKĄ to cykliczne spotkania z kultowymi filmami, które kino prezentuje. Są to wybitne polskie dzieła oraz produkcje.

  KSIĘŻNICZKA W OŚLEJ SKÓRZE – FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM (10 styczeń, godzina 18:30)

  Kino za Rogiem zaprasza na muzyczno-bajkowy film, którego reżyserem jest Jacques Demy, w ramach cyklu Filmowe Spotkania za Rogiem. W obsadzie aktorskiej znalazły się legendy francuskiego kina – Catherine Deneuve, Jacques Perrin, Delphine Seyrig czy Jean. Jest to stara komedia z 1970 roku. A film przedstawia opowieść o pewnym królestwie. Król oraz królowa żyją bardzo szczęśliwie. Mają jedno dziecko, przepiękną królewnę. Kiedy królowa niespodziewanie umiera, zaraz przed śmiercią, prosi, by jej mąż złożył przed nią obietnicę, że ożeni się tylko wtedy, gdy znajdzie osobę ładniejszą i mądrzejszą od niej samej. Król nie zna nikogo, kto byłby piękniejszy od swojej nieżyjącej, byłej żony, oprócz swojej córki. Księżniczka stawia jednak opór i nie chce poślubić swojego ojca. A w ucieczce pomaga jest matka chrzestna – Liliowa Wróżka.

  Dodajemy, że filmowe Spotkania za Rogiem to pokazy specjalnie dobranych filmów, w gronie miłośników kina. Zaraz przed filmem, poprzedza go krótka prelekcja, a po nim odbywa się miła dyskusja o obejrzanym filmie. A wszystko to prowadzi Karolina Marciszewska.

  Oryginalna AKADEMIA PANA KLEKSA z 1983 roku

  Kiedy na ekranach kin króluje nowoczesna Akademia Pana Kleksa, Kino za Rogiem Cafe, postanowiło przypomnieć wszystkim widzom, o starej jej wersji. Teraz będzie wspaniała możliwość obejrzenia, a co poniektórzy – przypomnienia sobie tego kultowego filmu. Na ekranie kina przypomnimy sobie przebojowe piosenki oraz niepowtarzalną grę aktorską Piotra Fronczewskiego. Jest to kultowy film Krzysztofa Gradowskiego. A o czym on opowiada?  Niezgódka w magiczny sposób trafia do bajkowego świata Pana Kleksa, bohatera książeczki Jana Brzechwy. Pan Kleks jest nauczycielem i czarodziejem w jednej osobie, więc na jego lekcjach nie sposób się nudzić. Zwłaszcza, gdy są to lekcje kleksografii. Adaś poznaje nie tylko uroki zaczarowanej krainy, ale także jej mroczne tajemnice.

  Klub Gry #Awale Ise Ogiuro (10 stycznia, godzina 17:00)

  Kino za Rogiem Cafe i oraz Fundacja Człowiek taki jak Ty zapraszają na klub gry #AWALE ISE OGIURO, spotkania odbywające się w każdą drugą środę miesiąca. A co to jest awale, dla tych, którzy nie wiedzą?

  Awale, zwana też Oware, Wari, Kalaha czyli Mankala to jedna z najstarszych rozrywek świata. Gry z rodziny mankala są znane w Afryce od czasów neolitu, przez co uważane są za typowo afrykańskie. Na przestrzeni dziejów każde plemię miało z tą grą styczność, a w wielu przypadkach uważano ją za świętość. Historia tej gry sięga zatem tysięcy lat. Klub graczy #Awale jest jednym z wielu filarów działalności fundacji Człowiek taki jak TY, która ma na celu rozpowszechnianie kultury afrykańskiej i zrzeszanie jej sympatyków. Podczas spotkań w Kinie za Rogiem Cafe będzie można poznać zasady gry i zagrać w nią, posłuchać afrykańskiej muzyki i porozmawiać o Afryce. Wstęp wolny.

  Koncert Eleonory Zioło i Piotra Jachyma (12 stycznia, godzina 18:00)

  Koncert młodych artystów w Kino za Rogiem Cafe. Eleonora Zioło, wokalistka i autorka tekstów, oraz Piotr Jachym, doświadczony gitarzysta, zapewnią niezapomniany wieczór muzyczny. Bilety dostępne online i w kasie kina, w cenie 25 zł.

  Warsztaty Filmowe „FREE ACTION” w Kinie za Rogiem, (26-27 stycznia)

  Kino za Rogiem Café i reżyser Bartłomiej Żmuda ogłaszają warsztaty skierowane do entuzjastów filmu. Podczas dwudniowych zajęć uczestnicy zdobędą cenne umiejętności z produkcji filmów fabularnych, a na zakończenie otrzymają certyfikaty z obsługi sprzętu filmowego oraz scenariusza i reżyserii. Warsztaty odbędą się 26-27 stycznia 2024, a zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy kontakt@kzrcafe.pl. Koszt udziału to 300 zł, a liczba miejsc ograniczona do 15 osób. Bartłomiej Żmuda, znany reżyser, poprowadzi teoretyczne i praktyczne zajęcia, dzieląc się swoim doświadczeniem zdobytym podczas realizacji różnorodnych filmów. Nie przegap okazji, jeśli marzysz o filmowej twórczości!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com