środa, 21 lutego, 2024
+

  Co to są płyny micelarne i jakie mają działanie? Co warto o nich wiedzieć? Jakie płyny stosować do jakiego typu cery?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Efektywny demakijaż to klucz do pięknej i zdrowej cery. W przypadku skóry wrażliwej oczyszczenie powinno być perfekcyjne… i ekstremalnie delikatne. Czy to możliwe? Kosmetolodzy wskazują, że zdecydowanie tak – z pomocą miceli. Świat beauty pokochał te maleńkie „cząsteczki do zadań specjalnych”. Czego jeszcze o nich nie wiesz? Poznaj 3 fakty na temat miceli.

  Skóra wrażliwa, czyli atopowa, naczynkowa lub ze skłonnością do podrażnień wymaga ekstremalnie skutecznej i bardzo delikatnej pielęgnacji – w tym właśnie demakijażu. Oznacza to konieczność wyboru takich składników, które będą bardzo efektywnie oczyszczały skórę, a przy tym będą sprzyjały ukojeniu i nie wywołają podrażnień. Perfekcyjny demakijaż wrażliwej cery to taki, który… właściwie „wykonuje się sam”.  Czy to możliwe? Z pomocą przychodzą nam micele, czyli jedno z ważniejszych odkryć świata beauty. W dużym skrócie – to cząsteczki, które działają jak gąbka wchłaniająca zanieczyszczenia z naszej skóry. Co warto wiedzieć o właściwościach miceli? Poznaj 3 kluczowe fakty na ich temat. Kosmetolog podpowiada.

  FAKT 1: efektywne oczyszczenie

  Micele kryją w sobie wielką moc oczyszczenia. Czym są i jak działają? Są to niewielkie cząsteczki zbudowane z cząstek lipofilowych (tłuszczowych) i hydrofilowych (wodnych). Cząstki lipofilowe łączą się z sebum i resztkami makijażu, a cząstki hydrofilowe z kolei pochłaniają kurz oraz zabrudzenia jakie osiadają na skórze. W ten sposób, dzięki swoim unikalnym właściwościom, micele „potrafią” efektywnie wchłaniać zanieczyszczenia znajdujące się na skórze, czyli… działają jak gąbka! Wykorzystując produkty oparte na bazie miceli, np. płyny lub kremy, możemy bardzo skutecznie i delikatnie oczyścić cerę – unikając pocierania wacikami i procedur, które mogłyby ją podrażnić. Inwazyjne działanie nie jest konieczne, ponieważ micelarna „gąbka” sama przyciąga zanieczyszczenia. 

  FAKT 2: krem lub płyn – wybór należy do nas

  Produkty micelarne dają nam możliwość wyboru. Oprócz efektywności miceli specjaliści wskazują na jeszcze jedną zaletę tych małych cząsteczek – można zamknąć je zarówno w płynie micelarnym, jak i w… kremie do demakijażu. Mamy zatem możliwość doboru dokładnie takiego produktu, jaki odpowiada właściwościom naszej cery i zwyczajom, którym hołdujemy w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Która forma jest lepsza? Kosmetolodzy zdecydowanie odpowiadają: oba rodzaje kosmetyków są bardzo skuteczne i świetnie sprawdzają się w przypadku skóry wrażliwej. Decyzja należy zatem do nas.

  FAKT 3: micele to synonim delikatności

  Kosmetolodzy podkreślają, że produkty micelarne są polecane dla „wrażliwców”. Dlaczego? Ponieważ skóra wrażliwa zawsze wymaga wyjątkowo delikatnego demakijażu, czyli takiego, który możemy wykonać zaledwie kilkoma muśnięciami wacika. To absolutny must. Taka cera zwykle jest bardzo reaktywna i źle wpływają na nią długotrwałe i zdecydowane procedury pielęgnacyjne. Pocieranie, mycie bardzo ciepłą wodą, czy kilkukrotne zmywanie warstw makijażu to działania, których należy absolutnie unikać (zawsze, niezależnie od typu cery!). I tu właśnie wybrzmiewa jedna z kluczowych zalet produktów micelarnych – bez względu na formułę, z jakiej korzystamy (krem lub płyn), zawsze sprzyjają delikatności. Nie pocieramy, ponieważ… po prostu nie musimy. – Zanieczyszczenia zamykane są w micelach, a następnie usuwane – za pomocą wacika, jeśli mamy do czynienia z płynem, lub spłukiwane wodą, jeśli korzystamy z kremu micelarnego do mycia i demakijażu. W ten sposób łączymy łagodność oczyszczenia z wysoką efektywnością, która jest konieczna dla utrzymania pięknego i zdrowego wyglądu skóry.

  Wybierając płyny micelarne, ważne jest dostosowanie ich do typu i potrzeb swojej skóry. Oto kilka ogólnych wskazówek. Jeśli masz suchą skórę wybierz taki płyn, który w składzie będzie posiadał nawilżające elementy, takie jak kwas hialuronowy, czy aloes. Unikaj za to alkoholi, które dodatkowo wysuszą twoją skórę. Z kolei płyny micelarne dla tłustej i mieszanej cery najlepsze to te, które zawierają kwas salicylowy, albo na przykład niacynamid. Pomoże on w kontrolowaniu nadmiaru sebum. Dla skóry wrażliwej wybieraj w sklepie z kosmetykami płyny takie bez drażniących alkoholi czy też perfum. Najlepsze będą te kojące, na przykład z ekstraktem z rumianku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com