czwartek, 29 lutego, 2024
+

  „Zaśpiewajmy Maleńkiemu” – rzeszowska biblioteka zaprasza na jasełka w wykonaniu przedszkolaków, w styczniu!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza serdecznie wszystkich na przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieciaków z Przedszkola Publicznego numer 15 w Rzeszowie. Odbędzie się ono w bibliotece przy ul. Sokoła. Wstęp jest darmowy, każdy może się na taki występ wybrać. Jasełka to poza tym piękne odegranie scenek biblijnych, z okresu narodzenia Małego Dzieciątka Jezusa. Najczęściej przedstawiają one moment tułaczki Świętej Rodziny do Betlejem, na osiołku, przybycie Trzech Króli, czy też pasterzy do stajenki. A wszystkiemu towarzyszą anioły ubrane na biało, z areolami. Maluchy, które przedstawiają jasełka często także śpiewają kolędy oraz deklamują wiersze o nowonarodzonym Dzieciątku. Warto się wybrać na takie inscenizacje, choćby dlatego, by jeszcze lepiej świętować Boże Narodzenie.

  Jasełka te odbędą się 18 stycznia 2024 roku, o godzinie 12:30, w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, na ul. Sokoła 13 w Rzeszowie. A cały występ odbędzie się pod nazwą „Zaśpiewajmy Maleńkiemu”. Na wszystko zaprasza szczególnie rzeszowska biblioteka, filia numer dziesięć, znajdująca się na ul. Podchorążych 1. Wszyscy mogą uczestniczyć w tych jasełkach, by jeszcze lepiej celebrować tegoroczne święta.  

  Jasełka są poza tym tradycją wpisaną w świętowanie Bożego Narodzenia w Polsce. Organizowane są po wielu nie tylko miastach, ale też mniejszych miejscowościach, gminach czy też wsiach – w szkołach, przedszkolach, instytucjach kultury, by pełniej przeżywać te święta, by maluchy często pierwszy raz w życiu sprawdziły się podczas występów teatralnych dla szerszej publiczności, na dużej scenie oraz aby zaprosić także do wspólnego kolędowania, całą widownię. To wspaniały czas, kiedy razem cieszymy się ze świąt, z narodzin Jezusa, z tego, że możemy być blisko siebie, razem.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com