środa, 21 lutego, 2024
+

  Mężczyzna chciał sprzedać materac, a został oszukany i okradziony

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  38-letni mieszkaniec gminy Jarosław padł ofiarą oszustwa dokonanego poprzez jedną z platform sprzedażowych. Mężczyzna postanowił sprzedać materac przeciwodleżynowy. Aby otrzymać pieniądze ze sprzedaży po otrzymaniu wiadomości SMS z linkiem, podał swoje dane logowania do bankowości elektronicznej. W rezultacie stracił kwotę przekraczającą 27 tysięcy złotych.

  W środę 27 grudnia 38-letni mieszkaniec gminy Jarosław zgłosił się do lokalnej komendy policji, informując o tym, że padł ofiarą oszustwa na jednej z platform sprzedażowych dostępnych w Internecie. Mężczyzna postanowił sprzedać materac przeciwodleżynowy, a już bardzo szybko otrzymał kontakt od zainteresowanej osobę. Ta osoba skontaktowała się z nim poprzez wiadomość SMS, dostarczając link do strony. Po kliknięciu w link, został przekierowany na stronę tej samej platformy, na której wystawił przedmiot na sprzedaż.

  Na czacie transakcyjnym otrzymywał instrukcje krok po kroku, które miały doprowadzić do finalizacji sprzedaży. Bez żadnych podejrzeń, mężczyzna wprowadził swoje dane logowania do bankowości elektronicznej, numer karty bankowej, datę ważności oraz numer CVC na fałszywej stronie platformy. Po wprowadzeniu tych informacji czat się zamknął, a pojawił się komunikat informujący, że środki zostaną przesłane na jego rachunek bankowy sprzedającego w ciągu 24 godzin.

  Jednakże po chwili otrzymał wiadomość SMS od swojego banku informującą o nieudanej transakcji. Po skontaktowaniu się telefonicznie z infolinią banku dowiedział się, że na jego rachunku bankowym przez cały dzień dokonywane były transakcje na łączną kwotę przekraczającą 27 tysięcy złotych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com