niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Za nami piękne, jasełkowe przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków z Boguchwały. Obejrzyj zdjęcia!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Prawie tydzień temu, w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale odbyły się Jasełka, które zaprezentowało Przedszkole Publiczne, w tej samej miejscowości. Dzieciaczki, uczęszczające na co dzień do boguchwalskiego przedszkola przygotowały przepiękną inscenizację w której to zaprezentowały sceny biblijne dotyczące narodzin małego Jezusa Chrystusa. Przedstawiły między innymi moment, w którym Maryja razem Józefem w niewielkiej stajence, przyjmują pasterzy, Trzech Króli, a dookoła znajdują się aniołki z pięknymi areolami w białych strojach ze skrzydłami. Cały występ trwał około pół godziny. Aniołki tańczyły wokół Maryi, która trzymała maleńkie dziecko, śpiewały piosenki świąteczne, a do tego wszystkiego przedszkolaki deklamowały wiersze. Cały występ udoskonaliły dwie, dorosłe skrzypaczki, które zagrały na tym instrumencie jedną z kolęd, które zaśpiewała dziewczynka przebrana za Maryję, trzymająca w rękach małego Jezusa.

  Było to słowno-muzyczne przedstawienie, które przedstawiało historię narodzin Jezusa w Betlejem. Dzieci śpiewały kolędy i pastorałki oraz złożyły wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze, świąteczne życzenia. Godnymi szczególnej uwagi, były przepiękne stroje, w które przebrane były maluchy, ale też ciekawa dekoracja, oddająca charakter Jasełek i przenosząca nas do czasów, kiedy narodził się Jezus.

  Dzieci z wielkim zaangażowaniem razem z opiekunami przygotowywały jasełka. Dlatego, szczególnie im należały się ogromne gratulacje. Mimo, że za nami święta, Bożonarodzeniowy nastrój będzie się jeszcze utrzymywał wiele dni. To czas, który staramy się przeżyć szczególnie duchowo, w gronie z bliskimi. A organizowane jasełka albo też koncerty kolęd tylko przybliżają nas do tego, by spędzić te święta jeszcze lepiej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com