sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego będą miały połączenie z centrum Rzeszowa

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek 7 maja podpisano umowę na budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego, przyniesie mieszkańcom osiedli Słocina i Zalesie wygodne połączenie z centrum Rzeszowa. Całkowity koszt inwestycji to niemal 43,5 miliona złotych.

  Nowa droga będzie miała długość 1,4 kilometra i szerokość 7 metrów, z chodnikami o szerokości 2 metrów po obu stronach. W ramach tego projektu planowane jest także wybudowanie ścieżek rowerowych, oświetlenia ulicznego, zatok autobusowych oraz modernizacja i budowa kanalizacji deszczowej. Dodatkowo, w ramach inwestycji, przewidziana jest przebudowa skrzyżowania nowej drogi z aleją Armii Krajowej na odcinku około 300 metrów oraz ulicy Krzyżanowskiego na odcinku około 60 metrów. Powstaną również dwa nowe skrzyżowania – przy skrzyżowaniu nowej drogi z ulicą Wieniawskiego oraz z ulicą Powstańców Listopadowych. Dzięki nowemu rozwiązaniu z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.

  Jest to pierwsza moja decyzja w tej kadencji. Mam ogromną przyjemność podpisać umowę i zacząć to, o czym mówiłem w czasie kampanii wyborczej. Moim głównym hasłem były nowe drogi, a kluczowym punktem odkorkowanie naszego miasta. Dziś podpisujemy umowę na nową drogę w Rzeszowie, pomiędzy ul. Krzyżanowskiego a ul. Wieniawskiego, która stworzy alternatywny wyjazd dla szybko rozbudowujących się osiedli takich jak Słocina czy Zalesie.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Jak dodał, to niełatwa inwestycja, bo przebiega przez trudny teren. Udało się
  jednak tak ją poprowadzić, że tylko minimalnie ingeruje w ogrody działkowe.

  Firma Eurovia została wybrana jako wykonawca tej inwestycji. Arkadiusz Kierkowicz, dyrektor Regionu Południe w firmie, wyraził swoje zadowolenie z tego faktu z kilku powodów. Pierwszym z nich jest to, że umowa została podpisana po inauguracji nowej kadencji Prezydenta. Po drugie, firma ma już doświadczenie w realizacji projektów w Rzeszowie, co przyczyniło się do jej pozytywnej reputacji. Po trzecie, projektem ten doskonale wpisuje się w ich misję jako lokalnego partnera, który działa na rzecz poprawy życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Eurovia zobowiązała się do minimalizacji wszelkich utrudnień dla społeczności lokalnej i miasta. Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na styczeń 2026 roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com