sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Międzynarodowy Kongres Miast i Regionów „Partnerstwo na Rzecz Zwycięstwa” w Kijowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Kijowie odbył się Międzynarodowy Kongres Miast i Regionów „Partnerstwo Na Rzecz Zwycięstwa”, z udziałem m.in. Prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego i Premiera Ukrainy Denysa Shmyhala oraz Przewodniczącej Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola.

  Podczas Kongresu, Wojewoda Podkarpacka Teresa Kubas-Hul wraz z Wojewodą Lubelskim, Krzysztofem Komorskim, spotkali się z Przewodniczącym Obwodu Lwowskiego Maksymem Kozyckim. Rozmawiali o współpracy między regionami.

  Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu, odbyć wiele merytorycznych rozmów z partnerami z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Wszystkim nam zależy na tym, aby ta brutalna wojna jak najszybciej się zakończyła, aby mieszkańcy Ukrainy mogli wieść spokojne życie, odbudować i rozwijać swój kraj. Wśród zagadnień poruszanych podczas kongresu znalazły się kwestie integracji europejskiej Ukrainy, wyzwań humanitarnych związanych z przesiedleniami wewnętrznymi, rehabilitacji ofiar wojny, odbudowy i rozwoju w czasie wojny i w okresie powojennym.

  Teresa Kubas – Hul, wojewoda Podkarpacki
  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  W Kongresie brało udział ponad 100 delegatów z 16 europejskich państw oraz Stanów Zjednoczonych. Podczas wydarzenia planowane jest podpisanie ponad 10 umów, m.in. w zakresie medycyny, rehabilitacji i odbudowy infrastruktury.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com