sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  W obecnym miesiącu, trwa kampania w Rzeszowie pod nazwą „Rowerowy Maj”. Chodzi o to, by zachęcić dzieci do aktywności!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W maju tego roku Rzeszów stanie się areną największej w Polsce kampanii promującej zdrowy tryb życia i ekologiczne zachowania – Rowerowego Maja 2024. Inicjatywa ta, gromadząca 63 placówki, w tym 27 przedszkoli i 36 szkół podstawowych, nie tylko propaguje aktywność fizyczną, ale także kształtuje postawy proekologiczne wśród najmłodszych.

  Projekt Rowerowy Maj to nie tylko seria wydarzeń sportowych, ale przede wszystkim społeczna kampania, która przybliża dzieciom i młodzieży wartość zdrowego trybu życia oraz ekologicznego transportu. Inicjatywa ta nie byłaby możliwa bez wsparcia Miasta Gdańska, które jako ogólnopolski koordynator kampanii stoi na czele propagowania tych wartości.

  Oprócz samej przyjemności z jazdy na rowerze, uczestnicy Rowerowego Maja mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody. Szkoły, klasy, grupy przedszkolne oraz indywidualni uczestnicy, którzy wykażą się największym zaangażowaniem, zostaną uhonorowani podczas uroczystej imprezy kończącej akcję. To doskonała motywacja do aktywności fizycznej i wspólnego działania dla dobra własnego zdrowia i środowiska.

  Udział w Rowerowym Maju przynosi wiele korzyści, zarówno dla uczniów, jak i dla przedszkolaków. Codzienne podróże na rowerze do szkoły czy przedszkola to nie tylko sposób na zdobycie aktywności fizycznej, ale także doskonały sposób na rozpoczęcie dnia. Wysiłek fizyczny poprawia koncentrację i efektywność nauki, a także wzmacnia organizm i odporność dzieci. Ponadto, aktywne uczestnictwo w kampanii sprzyja nawiązywaniu nowych relacji rówieśniczych i rozwija umiejętność współpracy.

  Rowerowy Maj 2024 to nie tylko seria wydarzeń sportowych, ale przede wszystkim społeczna inicjatywa promująca zdrowie, aktywność fizyczną i ekologiczne postawy. Dzięki zaangażowaniu placówek edukacyjnych, dzieci i młodzież mają szansę nie tylko poprawić swoje zdrowie, ale także świadomie kształtować przyszłość swojego środowiska. Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w tej inspirującej akcji!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com