sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  W sumie dziesięć koncertów odbędzie się w ramach 63. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Dziś wydarzenie będzie zainaugurowane!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na przestrzeni dni 9 maja – 7 czerwca 2024 r. miasto Łańcut zamieni się w mekkę dla miłośników muzyki z całego świata. 63. Muzyczny Festiwal w Łańcucie obiecuje zapewnić niezapomniane przeżycia muzyczne, prezentując wybitnych artystów i bogactwo różnorodnych gatunków muzycznych. To wyjątkowe wydarzenie zapełni miasto dźwiękami klasyki, jazzu, muzyki filmowej i nie tylko. Przygotuj się na niezwykłą podróż przez świat dźwięków i emocji!

  1. Pory roku i zagadka (9 maja 2024 r., Sala Balowa Muzeum Zamku w Łańcucie)

  Rozpoczynamy festiwalowy maraton od koncertu inaugurującego, który przeniesie nas w świat argentyńskiego tanga i baroku. Orkiestra Kameralna „Amadeus” zabrzmi wraz z solistą, skrzypkiem Jarosławem Żołnierczykiem, w emocjonującej interpretacji Cuatro Estaciones Porteñas Astora Piazzolli. Ta niezwykła kompozycja połączy w sobie elementy tanga argentyńskiego z cytatami z Czterech pór roku Vivaldiego oraz odniesienia do polskiej muzyki góralskiej autorstwa Barbary Kaszuby.

  2. Uśmiech Chaplina (10 maja 2024 r., Sala Koncertowa Filharmonii Podkarpackiej)

  Kolejny wieczór festiwalowy zarezerwowany jest na sentymentalną podróż do świata filmu niemego i talentu Charliego Chaplina. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Noama Zura, wraz z solistą Philippe Quint, przeniosą nas w świat nostalgii, humoru i subtelnej melancholii. To niezwykła okazja, by poczuć magię muzyki filmowej w nowym wydaniu.

  3. W ogrodach Hiszpanii (17 maja 2024 r., Sala Koncertowa Filharmonii Podkarpackiej)

  Następnie przeniesiemy się do gorących Hiszpanii, gdzie muzyka E. Chabriera i M. de Falli ożywi atmosferę nocnych ogrodów. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Tadeusza Wojciechowskiego, wraz z pianistką Judith Jauregui, zabierze nas w podróż przez krajobrazy hiszpańskiej muzyki, pełne temperamentu i ekspresji.

  4. Mistrzowskie koncertowanie (18 maja 2024 r., Sala Balowa Muzeum Zamku w Łańcucie)

  Kolejny wieczór to spotkanie z wirtuozami i klasyką wiedeńską. Orkiestra Kameralna „Amadeus”, wraz z solistami: Michałem Maciaszczykiem, Szymonem Krzeszowcem, Maksymilianem Lipieniem i Damianem Lipieniem, zaprezentują arcydzieła klasyczne, w tym Symfonię koncertującą Haydna oraz dzieła Wagnera i Schuberta.

  5. Red Violin (19 maja 2024 r., Sala Balowa Muzeum Zamku w Łańcucie)

  Następnie przeniesiemy się w świat filmowej magii za sprawą muzyki Johna Corigliano do filmu „Red Violin”. Elizabeth Pitcairn, wraz z Acadiana Chamber Orchestra pod batutą Mariusza Smolija, ożywią dźwiękami legendarnego „Stradivariusa”, zapewniając niezapomniane wrażenia muzyczne.

  6. Poezja i muzyka (24 maja 2024 r., Sala Balowa Muzeum Zamku w Łańcucie)

  Kolejny wieczór festiwalowy to spotkanie z poezją Piotra Gawła, muzyką Włodka Pawlika oraz wokalizą Marka Bałaty. To niezwykłe połączenie słowa i dźwięku, które przeniesie nas w świat emocji i refleksji.

  7. Jazz po katalońsku (25 maja 2024 r., Sala Koncertowa Filharmonii Podkarpackiej)

  Następnie zanurzymy się w świat jazzu za sprawą hiszpańskiej wokalistki i trębacza Andrei Motis. Jej unikalny styl oraz wszechstronne talenty muzyczne zapewnią niezapomniane doświadczenie jazzowe.

  8. Funkowy świat Candy Dulfer (2 czerwca 2024 r., Sala Koncertowa Filharmonii Podkarpackiej)

  Następnie przeniesiemy się w świat funkowej muzyki za sprawą holenderskiej saksofonistki Candy Dulfer. Jej charakterystyczny styl oraz bogate doświadczenie scenicznego showmanshipu gwarantują niezapomniane wrażenia.

  9. Chopin z wiolonczelą (5 czerwca 2024 r., Sala Balowa Muzeum Zamku w Łańcucie)

  Wieczór z muzyką Chopina wzbogaconą o brzmienie wiolonczeli to kolejna perła festiwalu. Camille Thomas i Julien Brocal zabiorą nas w podróż przez romantyczne krajobrazy dźwięków.

  10. W blasku Gwiazdy (7 czerwca 2024 r., Sala Koncertowa Filharmonii Podkarpackiej)

  Finałowy koncert festiwalu będzie prawdziwym muzycznym triumfem, który zapewni nam najsłynniejsza śpiewaczka operowa naszych czasów, Angela Gheorgh.

  Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej https://festiwallancut.pl/.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com