piątek, 1 marca, 2024
+

  Milionowy pasażer zostanie odprawiony z lotniska Rzeszów – Jasionka

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Mamy już pewność, kiedy w 2023 roku na lotnisku w Jasionce obsłużony zostanie milionowy pasażer. To niezwykły moment w historii podrzeszowskiego portu lotniczego. Z tej wyjątkowej okazji planowane jest zorganizowanie specjalnej uroczystości w terminalu, wraz z muzyczną niespodzianką.

  To będzie przełomowy moment w historii lotniska, na który pracowaliśmy intensywnie w ostatnim czasie. Z liczby obsłużonych dotąd osób oraz systemów rezerwacyjnych przewoźników wynika, że milionowego pasażera w tym roku będziemy mieć 28 grudnia i w tym dniu planowane jest wiele atrakcji dla tych, którzy odwiedzą nasz terminal.

  Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

  W nadchodzący czwartek 28 grudnia, już od godziny 9 rano, wystartuje wyjątkowe wydarzenie w terminalu pasażerskim, którego kulminacyjnym momentem będzie uroczyste powitanie milionowego pasażera. Oprócz tego, planowane są dodatkowe atrakcje, takie jak konkursy z nagrodami oraz przemówienia zaproszonych gości. Na zakończenie tego niezwykłego spotkania przewidziany jest także recital gwiazdy, której nazwisko jest owiane tajemnicą.

  W szczycie sezonu letniego, który dobiegł końca w tym roku, lotnisko Jasionka zaoferowało rekordową liczbę połączeń, obejmując 24 kierunki do 13 krajów. Najwięcej pasażerów, przekraczających liczbę 300 tysięcy, przewiózł irlandzki przewoźnik Ryanair, zajmując pierwsze miejsce, a następnie PLL LOT i przewoźnicy czarterowi. Warto także wspomnieć o nowościach w ofercie, takich jak popularne połączenie do Rzymu obsługiwane przez Wizz Air, trasa do Mediolanu oferowana przez PLL LOT, oraz sezonowe kierunki do Podgoricy i Kefalonii. Lufthansa ponownie wprowadziła oczekiwane i popularne połączenie do Monachium, a w zimowej ofercie czarterów pojawiło się nawet połączenie do Marsa Alam.

  Należy podkreślić, że dotychczasowy rekord lotniska datuje się na rok 2019, kiedy odprawiono imponującą liczbę 772 tysięcy pasażerów.

  fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com