wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Zamek w Łańcucie ma szansę otrzymać prestiżowy tytuł, w konkursie National Geographic Traveler. Możesz oddać swój głos!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Muzeum-Zamek w Łańcucie, majestatyczna twierdza z długą historią i bogatym dziedzictwem, zostało wyróżnione jako jeden z kandydatów do tytułu Cuda Polski 2024. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez National Geographic Traveler, które ma na celu odkrywanie i promowanie niezwykłych miejsc w Polsce.

  W plebiscycie National Geographic Traveler, który trwa przez 4 tygodnie, internauci mają okazję głosować na swoje ulubione miejsca z każdego województwa. Województwo podkarpackie reprezentują trzy wyjątkowe lokalizacje: Zamek w Łańcucie, Jaśliska oraz Dolina Sanu.

  Michał Cessanis, redaktor prowadzący National Geographic Traveler i ambasador plebiscytu, podkreśla istotę odkrywania piękna Polski.

  „To niesamowite, jak wiele pięknych miejsc w Polsce wciąż pozostaje nieodkrytych. Pokazują to tegoroczne nominacje w plebiscycie Cuda Polski National Geographic Traveler. W redakcji często powtarzamy, że Polska jest najpiękniejsza. A w naszym plebiscycie poszukujemy prawdziwych perełek, miejsc niebanalnych, które zachwycają nie tylko architekturą czy historią, ale którym nadano nowe życie. Niezwykle ważna jest dla nas także natura. Tegoroczna lista nominowanych jest tak różnorodna, że może stać się znakomitym przewodnikiem do lepszego poznania tego, co mamy tak blisko, a niekiedy o tym zapominamy. Zachęcam do głosowania. Wybierzmy wspólnie kolejne polskie cuda.”

  – mówi Michał Cessanis

  Z kolei redaktor naczelny „National Geographic Polska”, Łukasz Załuski, zauważa, że w ubiegłym roku w plebiscycie wzięło udział ponad 120 tys. osób, co świadczy o tym, jak ważne są dla Polaków mniej znane zakątki kraju.

  Łańcucki zamek został nominowany ze względu na swoje wyjątkowe wnętrza, bogactwo kolekcji pojazdów konnych oraz liczne dzieła sztuki, które ukazują nie tylko kulturę minionych epok, ale także historię rodu Lubomirskich i ich dziedzictwo.

  Głosowanie trwa do 5 czerwca, a każdy może oddać swój głos przez stronę internetową National Geographic Polska. To doskonała okazja, by wesprzeć i promować lokalne dziedzictwo oraz odkryć nowe, fascynujące miejsca w Polsce. Zamek w Łańcucie stoi przed szansą zdobycia prestiżowego tytułu Cuda Polski 2024, co byłoby zarówno zasługą jego wspaniałej historii, jak i współczesnych wysiłków w renowacji i promocji tego niezwykłego miejsca.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com