wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Rzeszowskie Piwnice zapraszają w ten weekend na Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Co będzie się działo w ramach tego?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od 10 do 12 maja, czyli przez cały ten wolny weekend, Rzeszowskie Piwnice, przygotowują coś specjalnego w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Całemu trzydniowemu wydarzeniu przyświeca jeden cel – promocję tego wszystkiego, co udało się zrealizować dzięki wsparciu Funduszy Europejskich. Piwnice do tego wszystkiego zachęcają do czynnego brania udziału między innymi w przejściu się trasą podziemną indywidualnie, bez przewodnika, wykorzystując multimedialną ścieżkę „Obrazy historii”. Do tego wszyscy goście Piwnic, w tym czasie także będą mogli zobaczyć film o Rzeszowie oraz wziąć udział w spacerze miejskim, który wystartuje już dzisiaj, o godzinie 12:00, w południe spod właśnie Rzeszowskich Piwnic (ul. Rynek 26).

  Co już się odbyło?

  Wczoraj, 10 maja, w godzinach od 15:30 każdy, kto chce mógł zwiedzać samodzielnie rzeszowskie podziemia trasą, która nosi nazwę „Obrazy historii”. Przy czym ciekawskich turystów wpuszczano po kolei co 15 minut, do 16:45. Bilety tego dnia kosztowały tylko 20 zł – normalny oraz 15 zł – ulgowy i był on wyjątkowo tani, przez to całe, piątkowe popołudnie oraz wieczór.  Do tego wszystkiego od 15 do 17, co godzinę, puszczany był 𝐦𝐮𝐥𝐭𝐢𝐬𝐞𝐧𝐬𝐨𝐫𝐲𝐜𝐳𝐧y 𝐟𝐢𝐥𝐦, w którym widzowie mogli poznać głębiej 𝐡𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐢ę naszego miasta, 𝐑𝐳𝐞𝐬𝐳𝐨𝐰𝐚 za tylko 5 zł, gdzie bilet można było odebrać w kasie Piwnic. Dodatkowo, Piwnice, wirtualnie mogły zwiedzać tego dnia osoby z ograniczeniami ruchowymi, od 11 do 16, darmowo.

  Co dzisiaj czeka na wszystkich którzy wpadną do Rzeszowskich Piwnic?

  Dzisiaj, 11 maja, w godzinach od 10:15 do 17:30 można będzie samodzielnie zwiedzać podziemia ścieżką „Obrazy historii”. Wejścia podobnie, odbywają się co 15 minut.  Bilety są w tych samych cenach, co wczoraj, w zeszły piątek i można je kupić w kasie Piwnic oraz online, wchodząc pod link – https://tiny.pl/dcwpq. Do tego, od 11 do 18 można będzie przez jedną godzinę zobaczyć podobnie jak wczoraj – film o historii naszego miasta za tylko symboliczne 5 zł. Od 11 do 18 osoby z różnymi ograniczeniami ruchowymi także będą mogły bezpłatnie wirtualnie zobaczyć, jak wyglądają najpopularniejsze rzeszowskie podziemia. Wyjątkowo, dzisiaj, punkt 12, przy Piwnicach, rozpocznie się bezpłatny spacer miejski z przewodnikiem, pod nazwą „𝐑𝐞𝐬𝐨𝐯𝐢𝐚 𝐌𝐞𝐝𝐢𝐚𝐞𝐯𝐚𝐥is. 𝐒𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫 𝐬́𝐥𝐚𝐝𝐚𝐦𝐢 𝐑𝐳𝐞𝐬𝐳𝐨𝐰𝐚 𝐰𝐢𝐞𝐤𝐨́𝐰 𝐬́𝐫𝐞𝐝𝐧𝐢𝐜𝐡.” A aby poznać więcej informacji odnośnie tej pieszej wędrówki, wejdź pod link – https://fb.me/e/1T7IPhAHn. Dodajemy tylko, że będzie to jak zwykle z resztą bardzo edukacyjna i rekreacyjna wędrówka, w trakcie której poznamy, jak wyglądał Rzeszów w epoce średniowiecza?

  Co Piwnice przygotowują jutro, 12 maja, w niedzielę?

  Podobnie, można będzie samodzielnie, bez przewodnika zwiedzać podziemia, w godzinach od 12:15 do 17:30 (gdzie turyści puszczani są co 15 minut). Kup w tym celu bilet online, wchodząc pod link https://tiny.pl/dcwp2. Bilety kosztują tyle samo, co w poprzednich dniach. Od 13-tej do 18-tej, co godzinę można będzie zobaczyć film o Rzeszowie, za tylko 5 zł. A od godziny 13 popołudniu, do 18 wieczorem, wszyscy, którzy zmagają się z różnymi ograniczeniami ruchowymi będą mogli pospacerować po Piwnicach wirtualnie, za darmo, tak jak w poprzednich dniach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com