wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Teatr im. Wandy Siemaszkowej, przygotowuje się do premiery spektaklu „Mąż i żona”, pełnego humoru i błyskotliwości w Przemyślu!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już 25 maja w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK odbędzie się niezwykłe wydarzenie teatralne – premiera przedostatniego spektaklu sezonu 2023/2024 przygotowanego przez zespół Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Tym razem na deskach teatru zabłyśnie porywająca komedia Aleksandra Fredry pod tytułem „Mąż i żona”, w reżyserii cenionego Marcin Sławińskiego.

  „Mąż i żona” to podróż przez świat małżeńskich perypetii, gdzie w centrum uwagi znajdują się hrabia Wacław, jego żona Elwira, ich przyjaciel Alfred i pokojówka Justysia. Pełna humoru i błyskotliwych dialogów sztuka Fredry doskonale balansuje pomiędzy absurdalnymi sytuacjami a tematami takimi jak miłość, lojalność, wzajemne zrozumienie i zaufanie. Autor w sposób uniwersalny i humorystyczny ukazał życie polskiej szlachty oraz obyczaje społeczne swojej epoki, co nadal przemawia do współczesnych widzów.

  W reżyserowanym przez Marcina Sławińskiego spektaklu, historię miłosnego czworokąta opowiedzą wybitni aktorzy: Dagny Mikoś (Elwira), Paulina Sobiś (Justysia), Karol Kadłubiec (Wacław), Kacper Pilch (Alfred) oraz Stanisław Twaróg (kamerdyner). Całość uzupełniają efektowna scenografia autorstwa Wojciecha Stefaniaka oraz kostiumy stworzone przez Weronikę Krupę.

  Premiera „Męża i żony” jest realizowana dzięki wsparciu finansowemu Województwa Podkarpackiego w ramach projektu pn. Scena Wędrowna. Bilety można nabyć w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK lub za pośrednictwem strony www.kupbilecik.pl.

  Premiera „Mąż i żona” obiecuje być niezapomnianym przeżyciem teatralnym, które przeniesie widzów w świat dawnej szlacheckiej Polski, pełnej humoru, intryg i niezwykłych postaci. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników teatru do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które będzie idealną okazją do uśmiechu i refleksji nad wiecznymi wartościami ludzkiego życia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com