wtorek, 28 maja, 2024
spot_img
+

  79 lat temu II Wojna Światowa dobiegła końca

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  79 lat temu, 8 maja 1945 roku, II wojna światowa dobiegła końca. W Rzeszowie, przy pomniku gen. Władysława Sikorskiego, oddano hołd wszystkim, którzy na różnych frontach tej wojny walczyli o wolność ojczyzny i poświęcili za nią swoje życie.

  Oprawę uroczystości zapewniła 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, która wystawiła kompanię honorową. Główny moment ceremonii rozpoczęło podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt oraz odśpiewanie hymnu państwowego.

  Na pamiątkę wydarzeń sprzed 79 laty, w Rzeszowie, przy placu Sikorskiego odbyły się uroczystości związane z Dniem Zwycięstwa. W obchodach uczestniczyli żołnierze z#21BSP na czele z dowódcą, gen. bryg. Tadeuszem Nastarowiczem, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji kombatanckich, a także władz miasta i regionu.

  Życie i walka wojennych pokoleń jest dzisiaj dla nas, współczesnych pokoleń, przykładem wielkiego bohaterstwa, ale także zobowiązaniem do bycia patriotami w czasach pokoju. Niech zatem dzisiejsze obchody rozbudzą w nas patriotycznego ducha, a jednocześnie zmotywują do wspólnej pracy na rzecz Ojczyzny i przyszłych pokoleń. Tylko działając razem, w pełnej zgodzie możemy budować lepszą przyszłość. Takiego właśnie patriotyzmu musimy uczyć dzisiaj młode okolenia Polaków i Europejczyków

  przytoczyła słowa  marszałka województwa Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

  Na zakończenie odczytano Apel Pamięci, po którym oddano salwę honorową. Uczestnicy uroczystości złożyli wieńce i wiązanki pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego, po czym Orkiestra Wojskowa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich odegrała pieśń reprezentacyjną Wojska Polskiego.

  Życzmy sobie tego, abyśmy przy okazji kolejnych obchodów Narodowego Dnia Zwycięstwa mogli świętować także zakończenie konfliktu za wschodnią granicą, które zapewni niezawisłość naszym sąsiadom i pokój w Europie, a tym samym utrwali nasze zwycięstwo.

  Dariusz Urbanik, zastępca prezydenta Rzeszowa
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com