poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  Uchwalono budżet powiatu rzeszowskiego na rok 2024

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek, 14 grudnia, Rada Powiatu Rzeszowskiego przyjęła uchwałę dotyczącą budżetu na rok 2024. Wśród kluczowych inwestycji planowanych na przyszły rok znajduje się budowa nowych dróg i mostów. Dodatkowo, Starostwo Powiatowe zakłada m.in. realizację projektu budowy strzelnicy w Rzeszowie.

  Najważniejszych punktem sesji było uchwalenie budżetu powiatu na 2024 rok. Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego – Tomasz Wojton powierzył Staroście Rzeszowskiemu – Markowi Sitarzowi dokument zawierający dokument budżetu na przyszły rok, który spotkał się z jednogłośną aprobatą radnych i zarządu powiatu.

  Tegoroczny budżet na pewno nie jest prostym do zrealizowania zadaniem, ale myślę że wspólnie z państwem, całym zarządem oraz radą uda nam się zrealizować wszystkie jego założenia i wykonać zaplanowane inwestycje.

  Marek Sitarz, starosta Rzeszowski

  odjęto uchwałę, w ramach której wyrażono zgodę na zbycie zabudowanej nieruchomości, na której obecnie znajdują się siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1, Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Rzeszowie. W pierwszym kwartale 2024 roku planuje się przeniesienie tych instytucji do nowo nabytego i w pełni dostosowanego do współczesnych standardów obsługi mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych, budynku przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie.

  Łączna kwota planowanych dochodów budżetowych na 2024 rok to 227 744 450,75 zł, w tym dochody bieżące w wysokości 175 633 163 zł i dochody majątkowe w wysokości 52 111 287,75 zł. 

  Łączna kwota planowanych wydatków budżetu na 2024 rok to 235 963 717,75 zł, w tym wydatki bieżące w wysokości 175 508 724,06 zł i wydatki majątkowe w wysokości 60 454 993,69 zł. 

  Wśród istotniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych, uwzględnionych w budżecie, znajdują się projekty drogowo-mostowe, na które przeznaczono kwotę ponad 22 mln zł. Dodatkowo, planowana jest termomodernizacja budynku dydaktycznego Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie. Kolejnym istotnym projektem jest inicjatywa pod nazwą „Utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności przy Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie”. Przewiduje się budowę trzykondygnacyjnego budynku Branżowego Centrum Umiejętności, na którą w roku 2024 przeznaczono 8,4 mln zł. Szacuje się, że koszty budowlane wyniosą 7,3 mln zł, natomiast wyposażenie planowane jest na poziomie 2 mln zł.

  Jednym z najkosztowniejszych przedsięwzięć zapisanych w budżecie na rok 2024 jest budowa strzelnicy przy ulicy biznesowej w Rzeszowie. Na realizację tego projektu pozyskano środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 15 mln zł.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com