poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Za nami wspaniały wieczór – jubileuszowa, uroczysta gala, podczas której Estrada Rzeszowska świętowała swoje 65-lecie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dwa dni temu, 14 grudnia, w miniony czwartek, odbyła się wieczorem, w rzeszowskiej Zorzy, przy ul. 3 Maja, specjalna gala, z okazji przede wszystkim 65-lecia istnienia Estrady Rzeszowskiej, ale też 10-lecia Rzeszowskiego Inkubatora Kultury oraz pierwszego roku wyremontowanych Rzeszowskich Piwnic, w których odbywają się od tak naprawdę niedawna różne wydarzenia kulturalne, wystawy, koncerty, zabawy taneczne, spektakle, zajęcia i wiele, wiele innych imprez, które wspaniale uzupełniają kalendarz kulturalny miasta Rzeszowa. Miniona gala przyciągnęła przede wszystkim ludzi kultury, którzy związani są z Estradą Rzeszowską, ale też na widowni zasiadła m.in. Pani Krystyna Stachowska Wiceprezydent Rzeszowa, która powiedziała o Estradzie same piękne słowa.

  Impreza ta rozpoczęła się wieczorem, o godzinie 18:00, w rzeszowskiej Zorzy, która zamieniła się na chwilę swoim przepięknym wystrojem w elegancki klub. Tak samo, obowiązywał wszystkich uczestników uroczysty strój. A zorganizowany performance, był do końca niespodzianką, dla przybyłych tego dnia gości. Gala odbywała się w sali widowiskowej kina, a podczas jej trwania, wszyscy mogli obejrzeć ciekawy program artystyczny oraz prezentację wirtualnej przestrzeni Estrady Rzeszowskiej.

  Podczas imprezy nie zabrakło całego bloku życzeń, od przyjaciół Estrady Rzeszowskiej, a także zaprezentowany został jej zespół. Kino było wystylizowane na klub „Estrada Studio 65”, a do tego wszyscy zgromadzeni obejrzeli film, który powstał specjalnie na ten wyjątkowy jubileusz. Był też oczywiście przygotowany na tę okazję tort. A podczas trwania imprezy, zaprezentowała się Manufaktura Artystyczna Pi-Art z swoimi dwoma pokazami: „Laserman show” (prestiżowy i nowoczesny pokaz laserowy połączony ze spektakularnym tańcem i efektami specjalnymi) oraz „LED/UV show” (pokaz z wykorzystaniem sprzętów ledowych, takich jak kije, skrzydła, parasol oraz tzw. pixel poi). Na scenie pojawiła się także Joanna Kajda – aktorka, tancerka, wodzirejka, kuglarka. Wystąpił także na scenie również Pejdżer, rzeszowski rymokleta wywodzący się ze składu Nature Of Sick Humans (NSH). Wystąpił z nim DJ-MRK, członek innej rzeszowskiej grupy – NSH.

  O 19:30 gala została przeniesiona do foyer Kina Zorza, gdzie odbyło się afterparty w rytmie disco, a za puszczaną muzykę był odpowiedzialny didżej Greg. Wstęp na galę, był tylko dostępny za okazaniem, wcześniej odebranej wejściówki – specjalnego zaproszenia.

  Jak twierdzą zgodnie osoby, które na co dzień pracują przy Estradzie Rzeszowskiej, nie mogą się doczekać kolejnych lat działalności instytucji oraz oczywiście następnych jubileuszy.  

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com