sobota, 2 marca, 2024
+

  Dziki wbiegły pod koła pociągu InterCity w Świlczy

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 11 grudnia wieczorem o godzinie 20:15, Straż Kolejowo-Komunikacyjno-Miejska (SKKM) w Rzeszowie uruchomiła syrenę w remisie OSP w Świlczy. Strażacy otrzymali informacje o konieczności udania się w rejon stacji kolejowej w Świlczy gdzie doszło do zderzenia pociągu ze zwierzyną.

  Wymagającego pomocy w transporcie osób do pociągu zastępczego. W odpowiedzi na to zdarzenie wyruszyliśmy zespołem Gaśniczo-Ratowniczym (GBA), składającym się z pięciu strażaków. Po dotarciu na miejsce, okazało się, że pociąg znajduje się w odległości około 350 metrów przed stacją. Niestety, dojazd pojazdami był niemożliwy, więc strażacy ruszyli pieszo.

  Po przybyciu na miejsce zastano obsługę pociągu oraz przedstawicieli Straży Ochrony Kolei, którzy przekazali szczegóły dotyczące zdarzenia. Na szczęście żaden z pasażerów ani obsługi nie odniósł obrażeń i wszyscy zostali przetransportowani do wagonów zastępczych. W wyniku zderzenia lokomotywy z dzikami, uszkodzeniu uległ jeden z elementów, uniemożliwiający dalszą jazdę składu. Na miejsce przybyło Kolejowe Ratownictwo Techniczne, które za pomocą specjalistycznego sprzętu przystąpiło do działań. Po kilkudziesięciu minutach wspólnymi siłami udało się przywrócić pociąg do odpowiedniego stanu technicznego, co skutkowało zakończeniem naszych działań.

  Siły i środki:

  • 323[R]43 SCRt Scania – JRG 3 – Komenda Miejska PSP w Rzeszowie
  • 339[R]22 GBARt Mercedes – OSP Świlcza
  • Volkswagen Transporter T6 – Straż Ochrony Kolei
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com