poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  W rzeszowskiej Zorzy, już 14 grudnia odbędzie się impreza z okazji wyjątkowego jubileuszu – 65-lecia Estrady Rzeszowskiej!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Estrada Rzeszowska, razem z kinem Zorza znajdującym się przy ul. 3 maja 28 w Rzeszowie, już 14 grudnia, w najbliższy czwartek, o godzinie 18:00 zapraszają na wyjątkową imprezę. Estrada w tym roku obchodzi swoje 65-lecie. Ale nie jest to jedyny okrągły jubileusz, bo w obecnym, 2023 roku swoje dziesięć lat istnienia świętuje również Rzeszowski Inkubator Kultury, a swoje pierwsze urodziny – Rzeszowskie Piwnice, które od właśnie roku organizują w nowo wyznaczonym i wyremontowanym miejscu różne koncerty, festiwale, zabawy taneczne i na przykład wystawy. Najogólniej mówiąc ten rok jest dla rzeszowskiej kultury szczególny.

  Z tego też względu, w kinie Zorza odbędzie się już wkrótce specjalne wydarzenie, w trakcie którego zaplanowano różne występy, w tym niespodziankę, o której dowiedzą się pierwsi jego uczestnicy. Na imprezę obowiązują zaproszenia oraz strój wieczorowy. Ostatnie bilety można odebrać od dzisiaj (od 12 grudnia) w Rzeszowskich Piwnicach, a już za dwa dni, po godzinie 19:30 odbędzie się również afterparty w rytmie disco!

  Poznaj, czym zajmuje się Estrada Rzeszowska na co dzień?

  Estrada Rzeszowska jest to instytucja kultury, która założona została dokładnie w 1958 roku i która zajmuje się prowadzeniem szerokiej działalności kulturalnej szczególnie w naszym regionie, na Podkarpaciu, w Rzeszowie. Działa, zapewniając profesjonalną organizację przeróżnych imprez, w tym koncertów, festiwali, recitali itp. Estrada prowadzi również Rzeszowski Inkubator Kultury, a także dysponuje studiem nagrań dźwiękowych, dzięki któremu wielu artystów nagrało swoje piosenki i płyty. Estrada ma na celu popularyzowanie sztuki teatralnej, muzycznej oraz estradowej, stwarza możliwość zaprezentowania się też tym debiutanckim zespołom przed rzeszowską publicznością, czy też promuje wszelką twórczość artystyczną oraz dorobek kulturalny naszego miasta. W tym roku mija 65 lat, od powstania tego miejsca, w Rzeszowie, które co roku zajmuje się promowaniem kultury w naszym regionie. Zatem zapowiada się wspaniałe wydarzenie, w którym na pewno warto wziąć udział!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com