piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Wkrótce w Rzeszowie odbędzie się ważna konferencja dotycząca przemocy oraz uzależnień, szczególnie w domach!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zapowiada się w Hotelu Rzeszów ważna konferencja. Już 22 listopada zaproszeni na nią goście będą omawiać profilaktykę różnych uzależnień, na przykład tych od alkoholu. Przede wszystkim omawiane będą tematy związane z przeciwdziałaniem przemocy domowej, w rodzinach. Spotkanie to pod hasłem „Przemoc lubi milczenie Rzeszów krzyczy jednym głosem: STOP PRZEMOCY” ma ważną misję oraz wartościowy przekaz. Na pewno jest to wspaniała okazja, do tego, by uczestnicy całej konferencji wymienili się swoimi doświadczeniami razem ze spostrzeżeniami ze specjalistami. A będą one dotyczyć sytuacji w polskich rodzinach, pracą z wszystkimi jej członkami, terapią uzależnień. Dowiemy się także, jakie działania należałoby podjąć, kiedy w danej rodzinie jest przemoc.

  Podczas konferencji, uczestnicy jej wybiegną nieco w przyszłość oraz wspólnie spróbują poszukać rozwiązań dotyczących tematyki całego spotkania. A jego misją jest to, by w przypadku, gdy taka przemoc w rodzinach występuje, móc jak najlepiej zareagować, zwłaszcza gdy dzieje się drugiemu człowiekowi krzywda.

  Tematowi przemocy, towarzyszy konkurs plastyczny, w którym udział mogą wziąć szkoły podstawowe oraz przedszkola, znajdujące się na terenie Miasta Rzeszowa. Chodzi w nim o to, by namalować rysunek, na temat przeciwdziałania przemocy. Zgłaszanie prac mija dzisiaj, 20 listopada 2023 roku. A dodatkowo, uczniowie różnych rzeszowskich szkół wezmą udział w zajęciach informacyjno-edukacyjnych, na których omówiona będzie przemoc oraz jej profilaktyka, radzenie sobie z nią, mówienie głośno o tym i udawanie się po pomoc.

  Wręczenie nagród najlepszym pracom odbędzie się 3 grudnia 2023 roku, w Rzeszowskich Piwnicach. Z kolei wystawa tych zwycięskich rysunków plastycznych będzie zorganizowana w Urban Lab przy ul. 3 Maja 13 w Rzeszowie.

  Warto dodać, że zadaniem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie jest wszczynanie działań, mających przeciwdziałanie oraz zapobieganie przemocy w każdej postaci.

  „Każda kampania społeczna powinna rozpocząć się w jak najmłodszym wieku. Nasz konkurs ma po pierwsze: uwrażliwić dzieci na cierpienie, które mogą odczuwać ich koleżanki i koledzy, eliminować agresywne zachowania i przemoc rówieśniczą oraz nauczyć, że każdy  problem da się rozwiązać bez użycia przemocy (…) Podstawowym jego założeniem jest prowadzenie kampanii społecznej dla mieszkańców, a kampania ma jedno zadanie: uwrażliwiać i edukować ich na wszystkie elementy związane z przeciwdziałaniem przemocy domowej”

   – wyjaśnia Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com