piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Teatr NEMNO zaprasza wszystkie dzieci na spektakl pt. „Królowa śniegu”, a po nim na spotkanie z jego twórcą

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Teatr NEMNO już jutro, 21 listopada, we wtorek pokaże przedstawienie teatralne pod tytułem „Królowa śniegu” przeznaczony dla maluchów od 4 roku życia. Spektakl odbędzie się w Rzeszowskim Domu Kultury, w filii Przybyszówka, przy ul. Dębickiej 170, o poranku, o godzinie 10:00. Wejście jest bezpłatne, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłaszać się można, wysyłając na adres mailowy – teatrnemno@gmail.com wiadomość, bądź kontaktując się telefonicznie pod numerem 516 163 834. Za przedstawienie odpowiedzialni są: Henryk Hryniewicki (reżyseria), Dagmara Jemioła (scenografia) oraz Marek Papaj (muzyka). Spektakl powstał w ramach projektu „Naturalnie Sztuka!”.

  O czym będzie jutrzejsze przedstawienie?

  Warto na początku nadmienić, że spektakl inspirowany jest na podstawie baśni H.  Ch. Andersena i opowiada o człowieku, który był bardzo złośliwy. Skonstruował bowiem lustro, które miało pewne cechy. Wszystko, co było w nim brzydkie, stawało się jeszcze bardziej nieładne i na odwrót – wszystko, co dobre zanikało. Kiedy pękło i rozsypało się na małe, drobne kawałeczki i kiedy drobinki unosiły się  w powietrzu – osoba, której okruch trafił do serca staje się ono jak kawałek lodu. Co będzie dalej? Jak potoczą się losy ludzi, którzy natrafili na odłamek lustra?

  Spektakl powstał w ramach stypendium marszałka województwa podkarpackiego. Projekt „Naturalnie Sztuka!” dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów w ramach „Całorocznej działalności kulturalnej”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com