piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Nastoletnia Sandra zbiera pieniądze na rehabilitację oraz leczenie po operacji guza móżdżka!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Sandra Adamiec pochodzi z Jarosławia, na Podkarpaciu. Jakiś czas temu przeszła operację usunięcia guza móżdżku. Dziewczynka ma obecnie 13 lat. W wyniku pooperacyjnych powikłań nastolatka nie może normalnie funkcjonować tak jak jej rówieśnicy. A aby wyzdrowieć potrzebuje finansowego wsparcia na leczenie oraz rehabilitację. Dziewczynka potrzebuje w sumie zebrać ponad 50 tysięcy zł. Dlatego też powstała zbiórka na portalu https://www.siepomaga.pl/sandra-adamiec. Można cały czas na nią wchodzić i wspierać dziewczynkę finansowo.

  Poznaj dokładną historię dziewczynki!

  Sandra urodziła się zdrową dziewczynką. Lekarze nie zauważyli tuż po porodzie u niej żadnych nieprawidłowości. Rodzice cieszyli się swoją pociechą, która według nich oraz osób z otoczenia rozwijała się prawidłowo. Pewne problemy u Sandry zaczęły się w okresie przedszkolnym oraz szkolnym. Dziewczynka miała kłopoty z pamięcią. Szybko się także męczyła a nauka sprawiała jej duży wysiłek. To zaniepokoiło jej rodziców oraz opiekunów. Wysłana została do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Dalej dostała skierowana do Poradni Neurologicznej, w maju 2020 roku. Wykonano tam rezonans magnetyczny. Lekarze wykryli u niej nowotwór móżdżku.

  Dziewczynka, po konsultacjach neurologicznych we wrześniu, 2020 roku przeszła operację usunięcia guza w tylnej jamie móżdżku. Zaraz po niej, u Sandry pojawiły się zaburzenia neurologiczne. A były nimi – zaburzenia mowy, podwójne widzenie, lewostronne porażenie, zez lewego oka, zaburzona równowaga oraz niepewny chód, który wymagał często asekuracji. Jak podaje rodzina, usunięcie guza wiązało się z pogorszeniem jej stanu zdrowia oraz wieloma komplikacjami.

  „Korygowanie stwierdzonych zaburzeń możliwe jest dzięki pomocy rehabilitacyjno — terapeutycznej. Na chwilę obecną Sandra jeździ na rehabilitację do stowarzyszenia,  jest podopieczną hospicjum oraz dwa razy do roku staramy się zapewnić jej turnusy rehabilitacyjne. (…) Na tym jednak nie kończy się nasza walka! Przychodzimy tutaj prosić o wsparcie. Lista potrzeb córki zdaje się nie mieć końca. Nie są to najnowsze zabawki, najmodniejsze ubrania… Są to czynności, które pomogą nam zawalczyć o jej przyszłość! (…) Sandra potrzebuje terapii neurologopedy, psychologa i zajęć ruchowych. Dziewczynka jest pod kontrolą wielu specjalistów. Zdajemy sobie sprawę, że Sandrze potrzebne są różnorodne formy rehabilitacji, specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne, terapeutyczne, konsultacje medyczne.”

  – podaje rodzina Sandry

  Rodziny nie stać na leczenie dziewczynki oraz kosztowną rehabilitację, dlatego też zwraca się do wszystkich ludzi o dobrym sercu, by w miarę swoich możliwości pomagali Sandrze. Najważniejsze to, jest szansa, że dziewczynka wyzdrowieje. A do tego potrzebne są uzbierane pieniądze.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com