sobota, 30 września, 2023
+

  Czy wiesz, że bez wychodzenia z domu możesz podziwiać galeriowe eksponaty z Biura Wystaw Artystycznych?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jakiś czas temu powstał pomysł, który został zrealizowany, by Biuro Wystaw Artystycznych, a dokładnie prace malarskie czy rzeźbiarskie można było oglądać online, w internecie. Inicjatywa spotkała się z wielkim entuzjazmem. Możesz już teraz bez wychodzenia z domu zobaczyć, co znajduje się w rzeszowskiej galerii? Wejdź na stronę – Wirtualną Galerię Zbiorów Dzieł Sztuki BWA Rzeszów >>> https://zbiorybwa.rzeszow.pl/.

  Wirtualna Galeria Zbiorów BWA w Rzeszowie została zrealizowana w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci” koordynowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.

  Projekt ten miał za zadanie stworzenia nowoczesnego narzędzia, które w atrakcyjny sposób prezentować będzie ogromną galerię dzieł sztuki tj. zbiory, które posiada rzeszowskie BWA. Wirtualna Galeria jako ogólnodostępna witryna internetowa jest oknem na świat dla samych dzieł, których BWA nie ma miejsca i okoliczności wyeksponować na co dzień oraz źródłem informacji w postaci reprodukcji dzieł, ich opisów oraz biografii ich autorów. Jako takie kompendium wiedzy będzie służyć miłośnikom sztuki, młodzieży i studentom, osobom profesjonalnie związanych i zainteresowanych sztuką.

  Strona zbiorybwa.rzeszow.pl choć wirtualny – to widzialny ślad bogatej historii działalności BWA w Rzeszowie i dziedzictwa wszystkich mieszkańców Rzeszowa, które stanowi dziedzictwo ogólnonarodowe.

  Za realizację cyfrową projektu odpowiadają :

  CinematicVR.pl oraz Zdzislowicz.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com