poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Co będzie się działo podczas Europejskiego Stadionu Kultury w tym roku końcem czerwca w Rzeszowie?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W tym roku Europejski Stadion Kultury potrwa kilka dni, od 23 do 25 czerwca. Oprócz zespołów, które wystąpią wieczorem na dużej scenie w Parku Sybiraków, w Rzeszowie szykuje się wiele innych atrakcji. Kto w tym roku wystąpi? Z tych bardziej znanych gwizd do Rzeszowa przyjedzie Justyna Steczkowska, Sara James, Daria ze Śląska, Ofelia. Ale to nie wszystko. Jakie dodatkowe imprezy będą towarzyszyły czerwcowemu festiwalowi rozpoczynającemu wakacje?

  Przedstawiamy interdyscyplinarny projekt artystyczny AUTONOMIA. To połączenie elementów sztuk wizualnych i teatralnych. Projekt odnosi się do tematu wolności – w jaki sposób ją definiujemy i odczuwamy, jakie ma dla nas znaczenie? Projekt obejmie wystawę cyklu grafik kilku artystek, tworzących w technice akwatinty i akwaforty, malarstwo olejne, rzeźby szyte, działanie site specific z elementami rzeźbiarskimi. Druga część to spektakl performatywno – wizualny z muzyką na żywo. Zrealizowany przy współpracy Teatru NEMNO z polsko – ukraińskim duetem Rita&Ritchie. To wydarzenie odbędzie się w I LO w Rzeszowie przy ul. 3 Maja 15

  Wystawa będzie dostępna w tych terminach:

  23.06 w godzinach 14:30 – 19:00

  24.06 w godzinach 14:30 – 22:00

  25.06 w godzinach 13:00 – 20:00

  (w holu przy wejściu głównym I LO)

  Spektakl odbędzie się 24 czerwca o godz. 21:15 (dziedziniec I LO).

  Podczas festiwalu pamiętamy również o tych najmłodszych. W tym roku organizatorzy zapraszają dzieci na SMYK ARENA: WARSZTATY DLA DZIECI, których tematem przewodnim będzie kosmos. A w nich: gigantyczne klocki, tworzenie fluorescencyjnego układu słonecznego, rakiety kosmicznej, gra terenowa „Poszukiwacze kapsuły czasu”. Jednym słowem będzie się działo! Wszystko to odbędzie się przy fontannie multimedialnej. Kiedy?  24.06 w godzinach 13:00 – 17:00 oraz 25.06 w godzinach 13:00 – 17:00.

  Pionierka fotografii Leopoldyna Krause i jeden z najznakomitszych fotografów Rzeszowa Edward Janusz – połączyła ich pasja do fotografii i miłość do siebie nawzajem. Brzmi jak tanie love story? Nic bardziej mylnego! Podczas tegorocznego festiwalu, poznajcie ich historię i losy rozgrywające się w Galicyjskim Rzeszowie zapisane na szklanym negatywie. Zapraszamy na wyjątkową wystawę fotografii: NA SZKLANYM NEGATYWIE – LEOPOLDYNA I EDWARD JANUSZ (Europejski Stadion Kultury). Wystawę można oglądać w Galerii pod Ratuszem.

  Kiedy?

  23.06 w godzinach 12:00 – 18:00

  24.06 w godzinach 12:00 – 18:00

  25.06 w godzinach 12:00 – 18:00

  Opowieść o człowieku, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. Mikołaja Kopernika nikomu nie trzeba przedstawiać, warto jednak lepiej poznać postać, która zapisała się na kartach historii. Zapraszamy na projekcję filmu animowanego dla całej rodziny. Przeniesiemy się do epoki wielkich odkryć i rozkwitającego Renesansu.

  Wejściówki do pobrania już wkrótce!

  GWIAZDA KOPERNIKA – PROJEKCJA FILMU  w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie (A. Mickiewicza 13) już 25.06 w godzinach 16:30 – 18:00.

  Kosmiczne stwory to nie science fiction. To czysta prawda. Są obok nas, na wyciągnięcie ręki. A fachowcy z Teatru Maska Wam to udowodnią! Zapraszamy na LABORATORIUM UFOLALEK, czyli maskowe aktorsko-plastyczne warsztaty kreatywne, na które złożą się dwa bloki:

  1.  Warsztaty plastyczne. Dzieci wraz z teatralnymi plastykami zaprojektują, a następnie wykonają niepowtarzalne ufolalki.
  2. Prezentacja lalek i technik lalkowych. Aktorzy Teatru Maska wspólnie z małymi projektantami spróbują ożywić ufolalki, zdradzając uczestnikom warsztatów podstawowe tajniki animacji.

  Jesteście gotowi na kosmiczną wakacyjną zabawę? Zapraszamy Profesorów i Docentów. Dużych i małych. Laboratorium Ufolalek jest Wasze! Na zajęcia zaprasza Teatr Maska Rzeszów, przy Fosie Zamku Lubomirskich, 24.06.2023 r. w godzinach 14:00 – 16:00.

  Pora na nieodłączny, wyczekiwany element Festiwalu. Mowa oczywiście o SILENT DISCO. W dwa wieczory Klub Festiwalowy przemienia się w cichą dyskotekę. Parkiet tętni, a muzyka gra w słuchawkach. To uczestnicy wybierają do jakiej muzyki chcą się bawić. Dobra impreza gwarantowana. Miejscem imprezy będzie Fosa Zamku Lubomirskich – 23.06 w godzinach 23:30 – 3:00 oraz 24.06 w godzinach 23:30 – 3:00.

  Więcej informacji, znajdziecie na stronie:

  https://www.facebook.com/EuropejskiStadionKulturyPL.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com