sobota, 30 września, 2023
+

  Olimpiada „Słudzy Boży – Rodzna Ulmów” wyłoniono laureatów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wyłoniono laureatów olimpiady „Słudzy Boży – Rodzina Ulmów”, która dotyczyła Wielkich Polaków. Uczestnictwo w olimpiadzie było otwarte dla uczniów szkół ponadpodstawowych z diecezji rzeszowskiej.

  Etap szkolny odbył się 13 kwietnia 2023 roku, a 22 uczniów walczyło o tytuł laureata. W pierwszym etapie zgłosiło się 78 uczniów z 10 szkół ponadpodstawowych, w tym z liceów i techników z terenu diecezji rzeszowskiej. Etap diecezjalny Olimpiady odbył się 25 maja w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie.

  Laureatami olimpiady zostali: Julia Kowalska z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie (1. miejsce), Wiktoria Tebin z IX Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie (2. miejsce) oraz Zuzanna Zimnicka z II Liceum Ogólnokształcącego im. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie (3. miejsce). Olimpiada została zorganizowana przez Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

  Wszyscy uczestnicy olimpiady oraz opiekunowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe dotyczące Rodziny Ulmów. Laureaci otrzymali również nagrody rzeczowe od Organizatorów oraz pieniężne nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Kolejnym wydarzeniem związanym z tematyką Rodziny Ulmów będzie konferencja naukowa, która odbędzie się 13 czerwca 2023 roku w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Konferencja, zatytułowana „Ci, którzy rozdali życie… Rodzina Ulmów”, jest adresowana między innymi do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, katechetów oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

  Podczas konferencji uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania wykładów księdza dr. Witolda Burdy, który jest postulatorem procesu beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów. Jego prelekcja nosić będzie tytuł „Ku szczytom świętości”. Ponadto, dr. Piotr Szopa, Naczelnik Biura Upamiętnień Walk i Męczeństwa – oddział IPN w Rzeszowie, wygłosi wykład na temat „Historii Rodziny Ulmów”. Organizatorami konferencji są Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie, Wydział Nauki Katolickiej Kurii Archidiecezjalnej w Przemyślu oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com