sobota, 30 września, 2023
+

  Co będzie się działo w Kinie za Rogiem Café w najbliższym czasie?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kino za Rogiem Café, które znajduje się przy ul. Świętego Mikołaja 6, prawie w samym centrum miasta zaprasza wszystkich na wiele ciekawych wydarzeń, które w nadchodzącym czasie będą się odbywały. W razie jakichś pytań, wiele informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.kzrcafe.pl. Będzie kolejne już spotkanie w ramach KOBIETA W ROLI GŁÓWNEJ, tym razem z kosmetolożkami. Będzie też coś specjalnego na Dzień Dziecka z myślą o tych najmłodszych. W tym miesiącu wypadają także czwarte urodziny kina. Jednym słowem na wszystkich czeka moc niezapomnianych atrakcji! Warto zarezerwować bilet już teraz!

  31 maja, w nadchodzącą środę, o godzinie 18:00 odbędzie się kolejne już spotkanie z cyklu KOBIETA W ROLI GŁÓWNEJ, tym razem z paniami zajmującymi się na co dzień kosmetologią. To będzie bardzo ciekawy mityng, podczas którego jego gośćmi będą Katarzyna Kołodziej oraz jej mama Alicja Pado. Obie panie razem prowadzą salon kosmetyczny „Alice”. Wszystkie uczestniczki dowiedzą się a tym samym poznają odpowiedzi na różne nurtujące nas pytania.  Czy pewne pasje są dziedziczne? Czy w kosmetologii młodość ma przewagę nad doświadczeniem? Czy kosmetyczka to artystka? Jakie zabiegi kobiety wykonują najczęściej? Jak pracuje się z mamą? Czy ciężko jest połączyć wymagającą pracę z macierzyństwem? Jedno jest pewne. Będzie o czym rozmawiać! Warto też dodać, że całe spotkanie organizowane jest z okazji Dnia Mamy, który miał miejsce kalendarzowo 26 maja.

  Po spotkaniu rozlosowane będą drobne upominki, ufundowane przez Alice, Wydawnictwo Dreams i Monolith Films.

  Dalej, każda z pań obejrzy film pt. „Pamiątki Claire Darling”, w którym zagrały wspólnie Catherine Deneuve i jej córka Chiara Mastroianni. Rezerwacji na ten event należy dokonywać, wchodząc na stronę internetową:  https://kzrcafe.pl/film/pamiatki-claire-darling-3/.

  O czym będzie film?

  Ekscentryczna Claire Darling, przekonana, że został jej tylko jeden dzień życia, organizuje wyprzedaż garażową swojego dobytku. Wśród wystawionych na trawniku przed jej domem przedmiotów są drogocenne antyki i bezcenne rodzinne pamiątki, teraz bez pardonu oglądane, dotykane i wreszcie kupowane za bezcen przez obcych ludzi. To co towarzyszyło życiu Claire, jej radościom i jej tragediom, dla kłębiącego się tłumu jest po prostu okazją do okazyjnego zakupu pięknych przedmiotów. Kiedy zaalarmowana przez przyjaciółkę pojawia się córka Claire, wraca burzliwa przeszłość i bolesne rodzinne tajemnice.

  Z kolei z okazji nadchodzącego 1 czerwca Dnia Dziecka, w Kinie za Rogiem Café szykują się wyjątkowe seanse filmowe oraz wspaniały koncert Kasi Struzik! To będzie na pewno niezapomniany czas muzycznej oraz filmowej zabawy i atrakcji przygotowanej dla wszystkich najmłodszych z okazji ich święta! 

  Seanse, które będą puszczone 1 czerwca, w najbliższy czwartek w kinie

  14:30 Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka

  16:30 Kurozając i zagadka Chomika Ciemności

  18:10 Detektyw Bruno

  3 czerwca w sobotę, kino zaprasza serdecznie na koncert pod hasłem „MaliDuzi” w wykonaniu Kasi Struzik, już o godzinie 11:00. Będzie to taneczno-muzyczne śpiewanie z różnymi zabawami, które sprawią na pewno uśmiech  na twarzach wszystkich maluchów oraz niezwykłą radość. Bilety na koncert kosztują 15 zł i są dostępne do nabycia na stronie internetowej:

  https://biletyna.pl/koncert/MaliDuzi-Koncert-Kasi-Struzik/Rzeszow

  Kim jest artystka, która wystąpi dla dzieci?

  Kasia Struzik – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka piosenek dla dzieci pochodząca z Rzeszowa. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Jej pasją jest praca z najmłodszymi, gdzie codziennie wspiera i rozwija ich muzyczne talenty. Wspaniałym kamieniem milowym w jej karierze był rok 2022, kiedy to wydała swój pierwszy album dla dzieci i młodzieży o tytule „MaliDuzi”. Jej muzyczne spotkania z najmłodszymi są połączeniem śpiewu, tańca i dobrej zabawy. Dzieci są dla niej pięknymi, szczerymi i najbardziej otwartymi odbiorcami muzyki. Przy każdym spotkaniu tworzy magiczną atmosferę, która nie tylko rozwija ich zainteresowanie muzyką, ale także wzbudza ich wyobraźnię i kreatywność

  To będzie na pewno niezapomniany czas muzycznej oraz filmowej zabawy i atrakcji przygotowanej dla wszystkich najmłodszych z okazji ich święta!  

  3 czerwca, w sobotę, szykuje się też wiele seansów filmowych dla tych najmłodszych

  10:30 Fru

  12:30 Guliwer – premiera

  14:30 Operacja Mumia

  16:00 Halvdan – prawie wiking

  18:00 Szczęściara

  4 czerwca, w najbliższą niedzielę z kolei Kino za Rogiem Café będzie obchodziło swoje czwarte już urodziny! Kino działa już 4 lata. Założone zostało dokładnie 30 maja 2019 roku. Od tamtego czasu każdego dnia, ekipa pracująca w kinie stara się zapewnić wszystkim widzom oraz gościom rozrywkę na najwyższym poziomie. Pragnie także dalej tworzyć klimatyczne miejsce, w którym ludzie spotykają się, wspaniale spędzają swój czas wolny z kulturą, poznają się oraz nawiązują nowe kontakty.

  Z tej okazji, kino zaprasza do świętowania. Przyszykowało 4 czerwca specjalne seanse filmowe, które kosztować będą tylko 4 zł! Dobór repertuaru filmowego nie jest przypadkowy. Będą w tym czasie puszczane filmy, które również obchodzą swoje cztery lata od momentu powstania.

  12:30 Turu. W pogoni za sławą

  Przez swój śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów dla całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel – emerytowana nauczycielka muzyki zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia. Okazuje się, że Turu posiada niezwykły talent. Nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać.

  15:00 Nastolatki

  Nastoletnie Francuzki Emma i Anaïs są najlepszymi przyjaciółkami od dziecka, a jednak wszystko w ich życiu wydaje się je od siebie różnić: pochodzenie społeczne oraz osobowość. Co stanie się z tą przyjaźnią, gdy wejdą już w dorosłość?

  17:30 Pokój 212

  Po dwudziestu latach małżeństwa Maria postanawia odejść. Pewnego wieczoru przenosi się do pokoju 212 w hotelu naprzeciwko domu. Stamtąd ma widok na swoje mieszkanie, męża, małżeństwo. Zastanawia się, czy podjęła słuszne decyzje. Liczne postaci z jej życia mają na ten temat swoje zdanie i chcą je zakomunikować.

  Dodatkowo szykuje się filmowa niespodzianka:

  19:30 Wernisaż wystawy Michała Woźnego “Na planie filmu IO”

  Michał Woźny – pochodzi z Trzciany, przygodę z fotografią rozpoczął w wieku 14 lat. Początkowo pracował jako fotograf i organizator eventów o tematyce filmowej, później jako Fotosista, Gaffer, Best Boy, Kierownik Produkcji, a czasami nawet DoP.

  Dziś współpracuje z Podkarpacką Komisją Filmową, dla której wykonuje zdjęcia z planów filmowych oraz jej premier. Na zasadach Wolnego Strzelca jako Fotosista, Gaffer, BestBoy realizuje się na planach filmowych od Przemyśla po Szczecin. Okazjonalnie dokumentuje wydarzenia ze świata kultury, sportu i polityki.

  IO – nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy, laureat Nagrody Jury na Festiwalu Filmowym w Cannes. Ta wyjątkowa produkcja, której głównym bohaterem jest osiołek, otrzymała dofinansowanie w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Środki programu pochodzą z Podkarpackie, Rzeszów – stolica innowacji oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

  6 czerwca, we wtorek o godzinie 18:30, kino zaprezentuje film pt. „JEANNE DIELMAN, BULWAR HANDLOWY, 1080 BRUKSELA” – arcydzieło światowego kina! To śmiało można nazwać filmowym wydarzeniem roku!

  Nazywany feministycznym arcydziełem film awangardowej reżyserki Chantal Akerman przedstawia historię Jeanne Dielman uwięzionej w kieracie domowej rutyny samotnej matki, która okazyjnie dorabia prostytucją. Przedmioty codziennego użytku, podobnie jak banalne czynności, odgrywają tu kluczową rolę: to właśnie w tym filmie pojawiają się legendarne długie sceny obierania ziemniaków czy robienia sznycla. Ustawiona frontalnie kamera pokazuje bowiem gotującą i zmywającą naczynia kobietę, dla której nawet praca seksualna to część nieciekawej codzienności. Wkrótce zaczynają pojawiać się pęknięcia w domowym reżimie: upada dopiero co umyta łyżka, ziemniaki się rozgotowują, hierarchia załamuje się.

  Akerman w duchu feminizmu drugiej fali zwróciła uwagę na niewidzialne dla kina gesty i pracę kobiet. Ale ten manifest awangardowego kina i sztandarowe dzieło feminizmu ma też swój ukryty temat: jest nim życie po traumie Holocaustu. Grana przez Delphine Seyrig postać wzorowana jest na jednej z ciotek Chantal Akerman.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com