czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Tunel drogowy będzie nową inwestycją drogową w Łańcucie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Łańcucie powstanie tunel drogowy pod linią kolejową nr 91, który powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej 877. Udrożni to ruch samochodowy w mieście. Koszt budowy tego tunelu to ponad 36 milionów złotych. 

  O wydaniu zezwolenia na realizację tej inwestycji drogowej poinformowano na briefingu prasowym, który odbył się w piątek 31 marca w miejscu planowanej inwestycji. 

  Całkowita wartość Projektu wyniesie ponad 36 mln zł, z czego środki z budżetu województwa podkarpackiego stanowią ponad 25 mln zł, środki z dotacji jednostek samorządu terytorialnego- 2 mln zł, a ponad 9 mln zł stanowi wkład partnera projektu PKP PLK S.A.Projekt jest współfinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Inwestorem w imieniu Samorządu Województwa Podkarpackiego jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, a wykonawcą firmaINTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o. 

  Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tej historycznej inwestycji w naszym mieście, która zmieni komunikację w Łańcucie. Wielkie podziękowania przekazuję zarządowi województwa na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem oraz wicemarszałkiem Piotrem Pilchem. Przekazuję także wielkie podziękowania dla posła Kazimierza Gołojucha, a także służbom pani wojewody Ewy Leniart oraz wielu innym osobom, których nie sposób wymienić, a którzy dołożyli tę cegiełkę do tego, aby ta inwestycja mogła być realizowana.

  Rafał Kumek, burmistrz Łańcuta

  Wraz z budową tunelu dokonana zostanie także rozbiórka kolidujących z inwestycją budynków, nawierzchni jezdni, podbudów i chodników. Dodatkowo zostanie skanalizowany potok Mikośka na odcinku ok. 54 metrów oraz wybudowana zostanie grawitacyjna oraz ciśnieniowa kanalizacja deszczowa. Powstanie też nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 877 wraz z infrastrukturą towarzyszącą na odcinku objętym zakresem inwestycji, przebudowana zostanie ulica Kolejowa, a także częściowo ulica Kasprowicza. Dodatkowo zostaną wykonane chodniki oraz ciągi pieszo – rowerowe, a także zostaną przebudowane istniejące zjazdy na działki przyległe do nowego odcinka drogi. 

  Kilka lat temu PZDW zaproponowało rozwiązanie w postaci tego tunelu. My w to rozwiązanie uwierzyliśmy i jesteśmy dziś w tym właśnie miejscu. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to dzieło, dziękuję marszałkowi za determinację prowadzącą do tego, żeby postawić na tę inwestycję. Cieszę się, że jesteśmy w tym czasie, w tym miejscu, że tą kolejną inwestycję drogową dla miasta, powiatu i dla naszych mieszkańców zrealizujemy.

  Adam Krzysztoń, starosta łańcucki 

  Odcinek drogi wojewódzkiej nr 877 w miejscu przejazdu kolejowego w Łańcucie już od dawna wymagał pilnej rozbudowy ze względu na wzrastający ruch pojazdów oraz znaczący czas, w którym droga jest nieprzejezdna ze względu na ruch pociągów. Dzięki tunelowi ruch drogowy na tym odcinku zostanie przeprowadzony bezkolizyjne

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com