piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Uratujmy razem małego Antosia, który cierpi na problemy związane z jelitami. Brakuje jeszcze około 50 tys. zł na drogą operację w USA!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Poznaj Antosia – 4-latka, który cierpi na poważną chorobę Hirschprunga. Chłopczyk pochodzi z województwa podkarpackiego, a dokładniej z miejscowości Wietrzno. Mimo tak młodego wieku chłopczyk bardzo cierpi niemalże od urodzenia. Nie dość, że urodził się wcześniakiem, to od samego początku, od pierwszych dni życia zdiagnozowano u niego poważne zaburzenie. Na szczęście, po przeprowadzeniu wielu operacji w Polsce, m.in. operacji wycięcia części jelita grubego u chłopczyka okazało się, że jest szansa do tego, by Antoś uniknął kolejnych takich zabiegów. Jest taka klinika w USA, a dokładniej w szpitalu Lurie w Chicago. Pierwsza wizyta została wyznaczona na 27 kwietnia tego roku. To już niedługo, bo za około miesiąc. Do tej pory rodzina musi uzbierać pieniądze na ten wyjazd. A potrzeba jeszcze nieco ponad 50 tysięcy!

  Rodziny nie stać na to, by zapłacić za tak drogi zabieg, dlatego też prosi wszystkich, którym nie jest obojętny los Antosia, by wpłacać pieniądze, klikając w link https://www.siepomaga.pl/antos-plocieniczak. Rodzinie zależy na tym, by zbiórka zakończyła się pomyślnie jak najszybciej. Tylko operacja w Stanach Zjednoczonych jest jedynym ratunkiem dla małego Antosia.

  Na co dokładnie cierpi mały Antoś?

  Choroba Hirschsprunga, HSCR to rzadkie, wrodzone schorzenie unerwienia jelita, uwarunkowane genetycznie, o wieloczynnikowym, zarówno dominującym, jak i recesywnym sposobie dziedziczenia i zmiennej ekspresji. Jego istotą jest brak śródściennych zwojów nerwowych w dystalnym odcinku jelita grubego, rzadziej odcinek bezzwojowy jest dłuższy.

  Jak wygląda leczenie tej choroby?

  Początkowe doraźne postępowanie lecznicze u pacjenta z rozpoznana chorobą Hirschsprunga ma na celu odbarczenie przewodu pokarmowego i uniknięcie powikłań. Przy pełnoobjawowej niedrożności postępowanie polega na założeniu sondy do żołądka i odessaniu zalegającej treści oraz wykonaniu oczyszczających wlewów do jelita grubego. Przy powtarzających się epizodach zaparć bez pełnoobjawowej niedrożności zaleca się powtarzanie lewatyw. Brak poprawy jest wskazaniem do leczenia operacyjnego.

  Leczenie choroby Hirschsprunga polega na usunięciu bezzwojowego odcinka i wykonaniu zespolenia prawidłowo unerwionego odcinka proksymalnego do niego z pozostałym obwodowym odcinkiem odbytnicy lub odbytu. Klasycznymi metodami operacyjnymi są techniki Swensona, Duhamela, Soavego i Rehbeina, stosowane także w licznych modyfikacjach.

  Jak mówi tata Antosia, pan Waldemar: „Najgorsze jest to, że wiem, iż to jeszcze nie koniec leczenia. Nie chcę, aby mój syn co chwilę musiał być hospitalizowany i co kilka lat operowany. Dzieciństwo i tak w wystarczającym stopniu ma już utrudnione. Nie mogę dopuścić, aby jego okres dorastania i młodości okuty był tak dużym cierpieniem! Jedyną szansą na powrót do normalnego życia i odzyskania zdrowia jest leczenie w USA w szpitalu Lurie w Chicago. Pierwsza wizyta została wyznaczona na 27 kwietnia tego roku. To już niedługo, ale nadal nie uzbieraliśmy potrzebnej kwoty! Jestem ojcem. Dla mojego syna zrobię wszystko, ale niektórych przeszkód po prostu nie da się przeskoczyć. Chciałbym sam uratować moje dziecko, ale wiem, że to nierealne. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Zostajecie nam tylko Wy i Wasze dobre serca.”

  Okażmy to dobre serce i pomóżmy Antosiowi, by przebył potrzebną operację, po której odzyska siły, przede wszystkim zdrowie!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com