poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Wybierz się na dni otwarte do nowej pracowni ProtoLab już niedługo, zwłaszcza, gdy interesują Cię nowinki technologiczne!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pokaz robota rysującego i elektronicznej harfy laserowej, warsztaty z hydroponiki i podstaw krawiectwa, strefa projektowa, wykłady z zakresu marketingu. Te i inne atrakcje czekają na uczestników dni otwartych PCI ProtoLab, które odbędą się 13-14 grudnia. Wydarzenie skierowane jest zarówno do grup szkolnych i studenckich jak i osób indywidualnych, które chcą poznać nową przestrzeń ProtoLabu.

  Nowy budynek PCI ProtoLab przy ul. Lenartowicza w Rzeszowie to blisko 400 m2 kompleksowo wyposażonych pracowni, z których mogą korzystać podkarpaccy studenci, uczniowie, kreatorzy i innowatorzy. 12 grudnia odbędzie się uroczysta inauguracja z udziałem władz województwa, natomiast przez dwa kolejne dni – 13 i 14 grudnia – uczniowie i studenci będą mogli wziąć udział w kreatywnych warsztatach w nowych pracowniach.

  – „Dla odwiedzających nasz nowy budynek przygotowaliśmy szereg warsztatów i zajęć, dzięki którym poznają możliwości nowych pracowni. Zaprezentujemy projekty, które dotychczas powstały w naszych przestrzeniach, a nasi specjaliści opowiedzą o możliwościach wykorzystania każdej z sześciu pracowni. Do udziału w dniach otwartych zapraszamy grupy szkolne, studenckie i wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swoje projekty i kompetencje oraz eksperymentować z prototypami” – mówi Barbara Ślęk-Wojtowska, Menadżer Zespołu Edukacji i Animacji.

  Przez dwa dni, pracownie PCI ProtoLab będą otwarte dla wszystkich. W programie znajdą się m.in. warsztaty z hydroponiki, podstawy druku 3D, zajęcia z obróbki drewna i metalu za pomocą elektronarzędzi i narzędzi ręcznych, prezentacja podstawowych narzędzi do tworzenia układów elektronicznych oraz warsztaty z podstaw krawiectwa. W strefie projektowej, podkarpaccy studenci i uczniowie zaprezentują opracowane przez siebie projekty, m.in. urządzenia wykorzystującego sztuczną inteligencję do pomocy osobom słabowidzącym oraz niedowidzącym, rakiety czy łazika elektrycznego.

  W nowym budynku PCI ProtoLab użytkownicy mogą korzystać ze sprzętu dostępnego w 6 pracowniach: media VR, biogreen, tekstylnej&wearables, elektronicznej, szybkiego prototypowania oraz warsztatu- modelarni. To jedyne takie miejsce w regionie, gdzie interdyscyplinarne zespoły studenckie i uczniowskie mogą tworzyć innowacyjne projekty.

  Ponadto, na trzecim i czwartym piętrze budynku znajduje się strefa coworkingowa umożliwiająca pracę zespołową lub indywidualną.

  Uczniowie i studenci korzystający z przestrzeni ProtoLabu mogą również liczyć na wsparcie specjalistów: ds. druku 3D, szybkiego prototypowania czy elektroniki.

  Agenda dni otwartych PCI ProtoLab dostępna jest na stronie: https://pcinn.org/dni-otwarte-pci-protolab-juz-13-14-grudnia/ .

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com