0,9 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  W Kolegium Nauk Humanistycznych przy UR w Rzeszowie podjęto temat „Dlaczego potrzebny jest dialog obywatelski?”

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kolejne już spotkanie w ramach cyklu Podkarpackie Rozmowy odbyła się debata na temat „Dlaczego potrzebny jest dialog obywatelski?” Zorganizowała ją Fundacja Misji Obywatelskiej.

  Spotkanie odbyło się w środę, 7 grudnia o godzinie 11:30 w Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. W wydarzeniu uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewy Leniart.

  Tym razem, tematem przewodnim był dialog obywatelski, a dokładniej czy jest on potrzebny. Jest to pytanie może nawet zbędne, komunikacja władzy ze społeczeństwem jest zawsze bardzo ważna. Tym bardziej kiedy na tapet weźmiemy organizacje społeczne.

  Kooperacja pomiędzy władzą państwową a organizacjami trzeciego sektora z pewnością powinna wydać dobry plon, dzięki niej obywatele mogą prowadzić rządzących i zaznaczać istotne dla nich problemy.

  Wojewoda mówiła m.in. o tym, jak z perspektywy pełnienia funkcji wygląda współpraca z organizacjami pozarządowymi na terenie województwa podkarpackiego.

  Współpraca z organizacjami pozarządowymi była i pozostaje bardzo ważnym aspektem. Doświadczenia w tym zakresie mamy bardzo pozytywne. Wynika to przede wszystkim z dużej aktywności społecznej

  – powiedziała Ewa Leniart.

  Projekt „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?” organizowany jest w każdym powiecie województwa, a jego celem jest wzrost zaangażowania mieszkańców Podkarpacia, organizacji pozarządowych i społecznych w życie publiczne i obywatelskie w regionie.

  Projekt został sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com