sobota, 9 grudnia, 2023
+

  Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas przygotowań do Wszystkich Świętych

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zbliża się 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych, a z nim częstsze wizyty na cmentarzach i wyjazdy na groby bliskich. Zajęci porządkowaniem grobów czy przygotowaniami do wyjazdów, zapominamy o podstawowym zasadach bezpieczeństwa. Dlatego policja apeluje o zachowanie większej ostrożności. Pamiętajmy, aby sprzątając nagrobki bliskich, nie pozostawiać swoich rzeczy osobistych bez nadzoru na ławeczkach przy grobach, bądź na sąsiednich nagrobkach.

  Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych niesie ze sobą szereg przygotowań. To przede wszystkim porządkowanie nagrobków bliskich osób czy zakupy zniczy. Często pozostawiamy wówczas torebki, saszetki wraz z wartościowymi rzeczami na sąsiednich nagrobkach lub na ławeczce obok grobowca. Osoba zajęta porządkowaniem nagrobka, nawet nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo może paść ofiarą złodzieja. Dlatego policja apeluje o zachowanie ostrożności i trzymanie rzeczy osobistych przy sobie, w miejscach trudno dostępnych. Przedmioty, które są wartościowe, a nie musimy ich ze sobą zabierać, pozostawmy w domu. Nie nośmy przy sobie dużej ilości pieniędzy.

  Będąc na cmentarzu, zwracajmy uwagę na osoby w naszym otoczeniu, które wydaje się, że przebywają tam bez wyraźnego celu. Jeśli ich zachowanie jest podejrzane, poinformujmy o tym pracowników cmentarza lub policję.

  Pamiętajmy:

  • zwracajmy uwagę na „sztuczny tłok” i zamieszanie wokół nas w sklepie, autobusie czy w innym miejscu,
  • jeśli mamy przy sobie większą ilość pieniędzy, unikajmy zatłoczonych autobusów. Lepiej poczekać kilka minut na następny autobus, niż zostać okradzionym. W pociągu, autobusie nie pozostawiajmy portfela czy dokumentów bagażu bez nadzoru.

  Wyjeżdżając pomyślmy o zabezpieczeniu mieszkania i mienia:

  • przed zamknięciem mieszkania sprawdźmy wszystkie media, czy odłączyliśmy urządzenia elektryczne i gazowe, z których korzystamy na co dzień,
  • sprawdźmy, czy okna pozostawiamy zamknięte,
  • opróżnijmy skrzynki pocztowe, aby jak najmniej wskazywało, że może nie być nas w domu,
  • poprośmy sąsiada, aby doglądnął mieszkania, a sami nie odmawiajmy również tej przysługi naszym sąsiadom,
  • w pustym domu lub mieszkaniu nie zostawiajmy większych sum pieniędzy i kosztowności.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com